“Інтерньюз-Україна” за підтримки Програми У-Медіа запрошує активістів та журналістів до участі у ElectUACamp – баркемпі та конкурсі інноваційних ініціатив з метою підсилення ролі громадян та контролю за прозорістю виборчого процесу. Баркемп відбудеться 09-11 жовтня 2015 року у Києві. За результатами конкурсу, проведеного під час баркемпа “Інтерньюз-Україна” надасть фінансову підтримку від 6 до 12 найбільш успішним ініціативам, підтримавши їх грантами.
Мета заходу – підсилити спроможність громадян, ініціативних груп та громадських організацій контролювати хід виборів та мобілізувати населення з допомогою інноваційних інструментів та “низових” кампаній мобілізації виборців. Організатори запросить 30 учасників з числа журналістів, активістів та громадських лідерів.
ElectUACamp стане майданчиком для генерації ідей та презентації розроблених ініціатив від учасників. В рамках баркемпа учасники також дізнаються про юридичні особливості виборчого процесу 2015, прослухають майстер-класи експертів з комунікації та мобілізаційних кампаній.
За результатами конкурсу журі обере від 6 до 12 малих проектів від учасників, які будуть реалізовані в період з 12 по 26 жовтня 2015 року. Обрані проекти отримають фінансову підтримку.
Грантовий фонд: до 21 000 грн для кожного проекту.
Всього до участі у конкурсі запрошуються 30 учасників, відібраних за результатом конкурсу заявок. Організатори очікують, що учасники сформують мінімум 10-12 команд, кожна з яких розроблятиме ідею.
Який формат участі в конкурсі?
Потенційні учасники долучаються до запрошуються до участі у двох форматах:
- Формат участі “Пропоную ідею”. Потенційні учасники реєструються на подію з розробленою ідеєю проекту, яку вони планують реалізувати. Організатори відбирають учасників на основі інновацінйості ідей та реалістичності реалізації проекту в короткі терміни.
- Формат участі “Шукаю ідею”. Потенційні учасники приєднаються на баркемп з метою знайти однодумців, розробити й представити проект в останній день баркемпу.
Упродовж двох днів учасники напишуть плани реалізації ідей, створять прототипи рішень та зроблять їх презентацію. Фіналістів обере журі (три представника), до якого увійде представник Інтерньюз-Україна, журналіст та експерт у виборчому процес (громадський лідер).
Якою може бути тематика проектів?
- Освітні проекти націлені на інформування цільових аудиторій в інноваційний спосіб щодо порядку агітації та голосування;
- Мобілізаційні проекти націлені на активізацію участі у виборах цільових аудиторій, в тому числі молоді з допомогою інструментів Інтернету (створення освітніх роликів, флешмоби, квести, безпосередня комунікація з виборцями);
- Watch-dog проекти націлені на спостереження за політиками та політичними партіями з метою недопущення зловживань на виборах й в день виборів. Заохочується також застосування інноваційних технологій (платформи, додатки) для контролю за виборами;
- Арт-проекти націлені на донесення меседжу до цільових груп з допомогою мистецьких засобів, арт-об’єктів, графічного дизайну, візуалізацій;
- Медійні проекти націлені на інформування щодо виборчого проекту на базі редакцій онлайн-ЗМІ шляхом створення інноваційних спецпроектів.
Дати проведення ElectUACamp – 09-11 жовтня 2015, п’ятниця-неділя з 09.30 до 18.00. Місце проведення – офіс ГО “Інтерньюз-Україна”.
Учасникам з поза меж Києва організатори відшкодовують витрати на проїзд, забезпечують проживання і харчування.
Умови участі:
Для участі необхідно заповнити ОНЛАЙН-АНКЕТУ - bitly.com/electuacamp
Деталі баркемпу оновлюються на блозі electua.blogspot.com. Хештег баркемпу – #elect_ua
Учасники відбираються на конкурсних засадах. Термін подачі заявок: до вівторка 6 жовтня 2015 року, 19.00. Результати відбору будуть повідомлені 7 жовтня до 15.00. Організатори очікують, що відібрані учасники самостійно подбають про доїзд до Києва з подальшою компенсацією витрат.
Додаткову інформацію Ви можете отримати у координатора кемпу Марії Саврун за тел. (044) 458 44 40, (050) 330 80 76, або написавши на електронну адресу [email protected].
Довідка:
Починаючи з 2009 року ГО “Інтерньюз-Україна” реалізовує низку інноваційних проектів, пов’язаних з виборчою тематикою під брендом ElectUA. У 2009 та 2010 році були проведені кампанії спостереження за виборчм процесом з допомогою можливостей Twitter (Tвітер-транасляція виборів). У 2012 році був реалізований проект ElectUA, в рамках якого була розроблена інтерактивна карта порушень під час виборів та працював сайт, де публікувалися повідомлення користувачів. В 2015 році ElectUACamp продовжує традиції попередніх проектів.