Експертна дискусія «Чи потрібна нова Конституція?»

Початок: 16.08.2018 о 18:00
Закінчення: 16.08.2018 о 20:00
Адреса: вул. Михайла Омеляновича-Павленка (Суворова), 4/6, м. Арсенальна, Київ, Україна
Місце: Вільний простір "MediaHub"
Інститут демократії та розвитку «PolitA»
Телефон: 093 684 62 17
E-mail: [email protected]

Завершено

pasted-image-779x1024
Експертна дискусія «Чи потрібна нова Конституція?»

16 серпня о 18:00 в MediaHub (вул. Михайла Омеляновича-Павленка (Суворова), 4/6, м. Арсенальна) відбудеться експертна дискусія на тему: «Чи потрібна нова Конституція?»

Інститут демократії та розвитку «PolitA» спільно з «Foundation for future», продовжує серію експертних обговорень щодо Нового Суспільного Договору та змін Конституції.

Конституція України з часу ухвалення пережила два серйозних потрясіння. Двічі її змінювали та повертали до попередніх редакцій. Нинішній склад парламенту змінив її у 2016 році в рамках судової реформи. Зараз існують проекти змін щодо децентралізації, статусу Криму, депутатської недоторканності, вступу в ЄС та НАТО.

Проте питання, як забезпечити конституційну стабільність, надати змінам  системності, зберегти соціальну єдність, уникнути  політичної кон’юнктури, співвіднести політику і право залишається відкритим і на далі. Одна частина правників, конституалістів, аналітиків говорять про конституційну модернізацію, інші пропонують концепція «чистого аркушу» (tabula rasa) для створення тексту нової Конституції.

Однак найважливіше в конституційному процесі —  отримати суспільний консенсус. Конституція це закон нашого співжиття, і яким він повинен бути? Яким легітимним шляхом змінити Конституцію, чи достатньо передумов, можливостей та бажання громадянського суспільства? Чи потрібно створити такий механізм як конституанта з повне перезаснування держави на основі Нової Конституції? Учасники дискусії спробують розібратись в цих складних питаннях. Експерти також обговорять світовий досвід конституційного будівництва останніх десятиліть, досвід проведення конституанти і чи який повинна обрати Україна.

Реєстрація на захід за посиланням: https://goo.gl/q1CNWe

Акредитація ЗМІ: https://goo.gl/8SZKk3

Спікери заходу:

  • Романенко Юрій — політолог і блогер. Директор Центру політичного аналізу «Стратагема», шеф-редактор аналітичного порталу «Хвиля».
  • Друзенко Геннадій — експерт у питаннях конституціоналізму, європейської інтеграції та релігійної свободи. Працював Фулбрайтівським науковцем в Міжнародному центрі Вудро Вільсона (Вашингтон) та запрошеним дослідником в Інституті міжнародного порівняльного права Макса Планка (Гайдельберг). Є автором більше сотні загальних та академічних публікацій. Співавтор законопроекту «Про процедуру підготовки проекту нової Конституції України».
  • Батанов Олександр — доктор юридичних наук, професор, провідний науковий співробітник відділу конституційного права та місцевого самоврядування Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України. Керівник Центру місцевого самоврядування при Інституті. Член Конституційної Комісії.
  • Бебешко Тарас — філософ, політолог, відомий публіцист. Фахівець з екологічного права та експерт з питань зміни клімату. Понад 20 років пан Тарас просуває «зелений» порядок денний в Україні. Автор багатьох публікацій і книг, в тому числі «Влада проти Гармонії».
  • Шишкін Юрій — відомий правник та конституціоналіст зі світовим ім’ям; є співавтором Конституції України 1996 року, Перший Генеральний прокурор Незалежної України.

Запрошуємо взяти участь в дискусії всіх, хто цікавиться актуальними проблемами українського політичного життя, питаннями розвитку українського законодавства та побудови цивілізованого правового суспільства в Україні.

Контакти

Тел. +380 66 47 85 529

Електронна пошта: [email protected]

https://www.facebook.com/events/1941337665928059/

  • Владимир

    Мабуть Віктор Шишкін (а не Юрій)

  • Alex Mandrytsky

    Я вважаю, що потрібна. Зміни необхідні як мінімум в тих пунктах, які стосуються судової системи. Читав недавно на офсайті Ради з питань судової реформи (http://jrc.org.ua/), що ведеться робота над цим, але, на жаль, не знайшов інформації, які саме моменти будуть змінені. Можливо, хтось щось знає про це?