28 квітня, з 14:30 до 15:30 у рамках правозахисної програми Rights Now! фестивалю DOCUDAYS UA відбудеться відкрита онлайн-дискусія на тему: “Дитинство в окупованому Криму: зі зброєю в руках та без права бути українцем”.
Після окупації Криму Російською Федерацією на півострові буденними стали переслідування з політичних мотивів активістів, правозахисників, в тому числі кримських татар, незаконні арешти та ув’язнення. Близько 200 дітей залишилося без батьків, які потрапили до в’язниці у сфабрикованих справах. За 6 років було повністю змінено систему освіти, зникли українські школи та класи, натомість створено “військово-патріотичні” табори для кримських дітей.
Що відбувається із шкільною освітою в окупованому Криму та як на це має реагували українська влада? Якими є наслідки російського національно-патріотичного виховання та участі кримських дітей у воєнізованих формуваннях? Як відбувається мілітаризація дітей у Криму та як їй протидіяти? Чому і як необхідно підтримувати дітей, батьки яких є політичними в’язнями?
Про це говоритимуть учасниці дискусії:
◾️ Оля Куришко, співкоординаторка КримSOS;
◾️ Мумінє Салієва, дружина політичного в’язня Сейрана Салієва та координаторка ініціативи “Кримське дитинство”;
◾️ Olga Skripnik, голова правління Кримської правозахисної групи;
◾️ Valentina Potapova, голова Центру громадянської просвіти “Альменда”, керівниця освітнього напрямку УГСПЛ.
Модераторка: Alyona Lunova, адвокаційна менеджерка Центру прав людини ZMINA.
Під час заходу також будуть продемонстровані фотоматеріали журналістів Аліни Смутко, Антона Наумлюка, Кримської правозахисної групи, а також відео ініціативи “Кримське дитинство”.
Трансляція події відбуватиметься онлайн – на сайті фестивалю: https://docudays.ua.
Для участі у заході просимо зареєструватися.
Подія у facebook.
Організатори заходу: КримСОС, Кримська правозахисна група і ZMINA. Захід відбудеться в межах правозахисної програми Rights Now! Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини DOCUDAYS UA.
***
Правозахисна програма Rights Now! – це щорічний потужний майданчик для дискусій, а також показів документальних стрічок та їх обговорень. Щороку у Rights Now! беруть участь правозахисники, громадські організації, активісти, представники державних органів. DOCUDAYS UA забезпечує переклад на жестову мову всіх подій онлайн-трансляцій правозахисної програми.