Часопис «Критика» і Центр польських та европейських студій НаУКМА 8 грудня запрошують до дискусії на тему «Світ на порозі антиглобалізації? Нові виклики демократії», де говоритимемо про нові суспільно-політичні тенденції та виклики сучасної системи світового порядку.
Іще в давні часи людство винайшло демократію як форму політичної організації суспільства, що характеризується участю народу в управлінні державою. Шляхом виборів ми обираємо свою владу (президента, парламент, місцеву адміністрацію), вважаючи, що саме вона управлятиме країною у правильному напрямку. Але чи завжди цей народний вибір відповідає загальноприйнятій концепції такої влади народу?
Нещодавні світові події змушують замислитися про симптоми «нової демократії»: Brexit і обрання президентом Трампа у США; новий політичний курс Польщі; Угорщина Віктора Орбана й Туреччина Реджепа Ердогана; голосування за проросійських президентів у Молдові та Болгарії; збільшення популярности націоналістів у Нідерландах; можливий «правий поворот» на виборах у Франції та Німеччині і «постправда» як слово року за версією Оксфордського словника.
Із авторами нашого часопису ми дискутуватимемо про те, що відбувається в останні роки зі світом, та шукатимемо відповіді «за», «проти» й «утрималися» щодо означених тенденцій.
Захід відбудеться 8 грудня у Центрі польських та европейських студій НаУКМА за адресою: м. Київ, вул. Волоська, 10, корпус 6, підвал.
Початок о 18.00.
Вхід вільний.
Учасники заходу:
- Тамара Гундорова – літературознавиця, виконавча директорка Інституту Критики, член-кореспондент НАН України, завідувачка відділу теорії літератури Інституту літератури ім. Шевченка НАН України.
- Володимир Кампо – правознавець, кандидат юридичних наук, екс-суддя Конституційного суду України.
- Михайло Мінаков – філософ, публіцист, голова Кантівського товариства в Україні.
- Микола Рябчук – письменник, публіцист, досліджує проблеми громадянського суспільства, національної ідентичности і націоналізму.
- Юрій Чекан – музикознавець, доктор мистецтвознавства, член НСКУ.
- Модераторка: Юлія Бентя, відповідальна редакторка часопису «Критика».
Журналістів, зацікавлених узяти коментарі в учасників дискусії до/ після події або отримати дотичні інформаційні матеріяли, просимо звертатися до прес-служби «Критики»: [email protected].
Також по завершенню дискусії буде визначено двох переможців передплатної кампанії «Тренуй мозок!», яку часопис проводив раніше.
Долучайтеся до спільноти вимогливого читання!
Подія у facebook.