Дослідницька екскурсія «ПРОщо: залаштунки миколаївської обсерваторії»

Початок: 18.11.2023 о 15:00
Закінчення: 18.11.2023 о 17:00
Адреса: вул. Обсерваторна, 1, Миколаїв, Миколаївська обл., Україна
Місце: Миколаївська астрономічна обсерваторія

Завершено

«ПРОщо: залаштунки миколаївської обсерваторії»
Дослідницька екскурсія «ПРОщо: залаштунки миколаївської обсерваторії»

Запрошуємо на дослідницьку екскурсію «ПРОщо: залаштунки миколаївської обсерваторії», де відвідаємо найпотаємніші місця усіх миколаївських асторономів. А це 7,1 га незабутніх вражень під зоряним небом!

КОЛИ? 18 листопада (субота) о 15:00
ДЕ? Миколаївська астрономічна обсерваторія (вул. Обсерваторна, 1)

Участь безкоштовна за попередньою реєстрацією тут.

Увага! Кількість місць обмежена. Участь виключно за підтвердженою реєстрацією.

Миколаївська обсерваторія претендує на включення до списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Це одна з найстаріших обсерваторій Східної Європи, що заснована у 1821 році як морська. У всьому світі існує лише дві установи, які вивчають розташування небесних тіл. Одна у Вашингтоні, інша – у Миколаєві.

Предмет особливої ​​гордості астрономів – музей. Тут є унікальні астрономічні інструменти — меридіанне коло та переносне вертикальне коло Репсольда, колекція астрономічних годинників XVIII-XIX ст., старовинні астрономічні книги тощо.

Як відомо, міське засвічення є одним із головних ворогів астрономії. Через нього практично всі сучасні наземні телескопи розміщують у слабозаселеній місцевості. Спаський курган, де розташована обсерваторія, є найвищою точкою Миколаєва (52 м над рівнем моря). Та ще років сто назад уся ця територія була міською околицею. Тому, якщо погода дозволить, окрім екскурсії додатково подивимось у телескоп на Місяць і зорі над Бугом!

Захід проходить в межах проєкту «ПРОщо Миколаїв: перезавантаження», який реалізує Платформою MY ART за фінансової підтримки Уряду Данії