17 липня о 13.00 починаємо чергову онлайн-дискусію з геноцидних студій із Генадєм Побережним про українсько-польські паралелі у боротьбі проти совєцького ладу за незалежність, право та історичну пам’ять.
Разом із польськими вченими Томашем Ляховським (доцент кафедри міжнародного права та міжнародних відносин факультету права та адміністрації Лодзького університету, головний редактор порталу «Obserwator Międzynarodowy» і Аґнешкою Матусяк (літературознавиця, завідувачка відділу україністики та лабораторії міждисциплінарних і посттоталітарних досліджень в Інституті слов’янської філології Вроцлавського університету) обговоримо питання: як розуміти колоніальну спадщину Польщі та України; чи Польща сама була колоніальною імперією на так званих «східних кресах»? Лемкін і совєцький геноцид в Україні, але чи теж в Польщі? яким чином можна подолати колоніальну / тоталітарну спадщину? право на правду погеноцидної нації / нації, яка стала жертвою тоталітарних практик і досвід інститутів пам’яті ІНП обох країн.
Із концепцією злочину геноциду Рафаїла Лемкіна і совєцької геноцидної політики в Україні можна познайомитися за посиланням.
Подія у facebook.
Організатори: Український інститут національної пам’яті, Програма імені Фулбрайта в Україні.
Довідково: Генадь Побережний ([email protected]) є асоційованим дослідником Гарвардського інституту українознавства, де він працював головним картографом розділу «Великий голод» для електронного атласу України. Він бере участь в низці наукових проєктів, пов’язаних з геноцидознавством: редагує український переклад книги свого колеґи Даґласа Ирвина-Еріксона про Рафаїла Лемкіна та його концепцію геноциду, вивчає колекцію архівних матеріялів Лемкіна, а також працює над власною книгою про совєцьку політику геноциду в Україні. Доктор Побережний є випускником Ратґерського університету, де він закінчив маґістратуру та докторантуру в галузях географії, політології та ґлобальних студій (під орудою Олександра Мотиля) та викладав курси з політичної географії світу і порівняльної політології пост-комуністичних суспільств Східної Європи. Наразі є запрошеним професором політології в Українському вільному університеті в Мюнхені, ФРН, та стипендіатом Fulbright U.S. Scholar Program 2019-2020 в Україні.