Кампанія «Я за велосипед!», спрямована на те, щоб привернути увагу суспільства та кандидатів на місцевих виборах 2015 року до велосипеда як до одного з ефективних способів вирішення транспортних проблем та підвищення комфортності життя в містах.
15 вересня 2015 року о 10:30 в приміщенні Українського кризового медіа-центру відбудеться прес-брифінг по старту кампанії. У прес-брифінгу візьмуть участь:
Віктор Загребa, координатор міжнародної конференції «Велофорум»;
Галина Тищенко, координаторка кампанії в Україні, керівник проектів ГО «Центр громадського розвитку»;
Влад Самойленко, координатор кампанії в Києві.
У рамках кампанії “Я за велосипед!” пропонується всім кандидатам на посаду міського голови або до міської ради будь-якого українського міста взяти на себе зобов’язання, у разі обрання, підтримувати розвиток та популяризацію велосипедного транспорту шляхом виконання п’яти пунктів Велосипедної декларації:
-
Не менш як 5% від щорічного автодорожнього бюджету міста спрямовувати на проекти і програми, що підтримують розвиток велотранспорту;
-
Розробити і затвердити міську цільову програму розвитку велотранспорту;
-
Ініціювати та реалізовувати створення й розвиток велопішохідних зон;
-
Запровадити у складі виконавчої гілки міської влади посаду міського уповноваженого з велосипедного транспорту (“cycling officer”) із належними повноваженнями, що буде дієвим координатором велосипедних проектів у міській владі та контактною особою з громадськістю;
-
Забезпечити встановлення зручних та безпечних стійок для зберігання (парковок) велосипедів біля міської ради, її управлінь, комунальних підприємств та інших муніципальних будівель.
Після закінчення виборів громадськими активістами буде здійснюватися моніторинг і контроль задекларованих кроків і регулярне оприлюднення інформації стосовно стану їх виконання.
Реалізація Всеукраїнської кампанії “Я за велосипед!” прагне досягти таких цілей:
-
Покращення змісту виборчих кампаній і суспільного дискурсу через перехід місцевих політиків від загальних гасел до змістовних дискусій і пропозицій;
-
підзвітність і відповідальність місцевих політиків. Пункти велосипедної декларації є чіткими і вимірюваними, відтак будь-який активіст чи журналіст зможе самотужки зробити моніторинг, до якої міри вони виконані з боку кожного місцевого політика чи чиновника,
-
вища якість життя у наших містах через розвиток велосипедного та пішого руху. З міжнародного досвіду відомо, що міста, у яких багато людей їздять на велосипедах, мають вищу якість життя, кращу екологічну ситуацію, є економічно успішнімими та безпечнішими.
Контакти:
Галина Тищенко
098 506 0294 || 063 700 2924 || Galina.liashenko {a} gmail.com
Влад Самойленко
096 530 9678 || friends{a}avk.org.ua