Журналісти Чернігівщини зможуть писати про бюджет доступно і зрозуміло

Журналісти Чернігівської області за допомогою інтерактивних технологій вчились основам бюджетного процесу на тренінгу: «Як писати про бюджет доступно і зрозуміло», який пройшов 02 квітня 2018 року в ...

Додано:
Nataliya Drozd

04
Журналісти Чернігівщини зможуть писати про бюджет доступно і зрозуміло

Журналісти Чернігівської області за допомогою інтерактивних технологій вчились основам бюджетного процесу на тренінгу: «Як писати про бюджет доступно і зрозуміло», який пройшов 02 квітня 2018 року в Чернігівському навчально-методичному центрі профспілок.

Існує поширений стереотип, що в бюджеті можуть розібратися тільки фінансисти, економісти, юристи, аудитори, але аж ніяк не освітяни, вихователі, пенсіонери, громадські активісти чи журналісти. Звісно, це далеко не так і це досить легко спростувати. Бюджетна тема не є зовсім простою, але вона не така вже й складна.

Рівень фінансової грамотності українців залишає бажати кращого. Для того, щоб зруйнувати стереотип бюджету як «бездонної діжки», з якої можна профінансувати усе, або засобу відмивання коштів чиновниками, необхідно інформувати громадян у простий і доступний спосіб. Це в свою чергу сприяло б покращенню розуміння бюджету пересічними громадянами – як він формується, як витрачаються кошти.

Під час заходу журналісти докладно розглянули такі питання як місцеві фінанси, або в чому різниця між державним та місцевими бюджетами. Жваво обговорювались існуючі інструменти моніторингу бюджетного процесу та механізми залучення до формування бюджету і наскільки вони реалістичні в застосуванні.

Учасникам на практичних прикладах продемонстрували існуючи наразі механізми моніторингу бюджетного процесу та механізми залучення до формування бюджету. Журналісти розглянули програмно-цільовий метод, тендерні закупівлі, допорогові закупівлі, бюджет участі, бюджетний регламент та відкритий бюджет.

На завершення тренінгу учасники зазначили, що тепер вони зможуть допомогти громадянам зрозуміти бюджетну інформацію.

01 02 03 04

Проект «Новим громадам – нові підходи до бюджетного процесу» реалізується Центром Доброчин в рамках програми «Публічні бюджети від А до Я: інформування, активізація та залучення громадянського суспільства», що виконується Фондом Східна Європа у партнерстві з Фундацією польсько-української співпраці ПАУСІ за фінансової підтримки Європейського Союзу.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Празька Декларація 11-ти міністрів, відповідальних за політику згуртованості

Eксперти U-LEAD допомагають громадам проводити безпечну внутрішню комунікацію

ZDOROVI запускають проєкт ментальної підтримки для медичних працівників з південно-східного регіону

На Кіровоградщині стартувала навчальна поїздка для представників громад Миколаївщини та Херсонщини

У Києві відбувся перший EuroSummit громадських організацій

Нові можливості проєкту центру АХАЛАР з посилення ментального здоров'я для лідерів НДО та "хелперів"