Які фірми здійснюють благоустрій Франківська ? Аналітика “Під контролем”
У грудні 2015 року департамент житлової комунальної політики та благоустрою провів ряд ремонтних робіт на дорогах та у дворах, було здійснено благоустрій кількох громадських територій - парків, ...
Додано:
Anticorruption Platform
У грудні 2015 року департамент житлової комунальної політики та благоустрою провів ряд ремонтних робіт на дорогах та у дворах, було здійснено благоустрій кількох громадських територій – парків, скверів тощо. На це за місяць витрачено 22 768 273 грн. з міського бюджету.
Активісти Всеукраїнського руху проти політичної корупції проаналізували, які ж підприємства отримували кошти і здійснювали роботи протягом останнього місяця 2015 року.
ТзОВ “ПБС” в грудні за ремонт вул. Тичини в Івано-Франківську отримало 1 448 780 грн.
За місяць підприємство також заробило 187 643 845 грн. за ремонт дороги Мукачево-Львів. Заснували підприємство начальниця відділу кадрів ТзОВ “Скорзонера”, Галина Колибабюк, та Іванна Непик. Колибабюк на останніх місцевих виборах балотувалась до Івано-Франківської міської ради від УКРОПу, та разом із директором “Скорзонери” Романом Родзоняком володіють ТзОВ “ТР Тур” , а Іванна Непик, разом із братом Олександра Шевченка Віктором є співзасновниками ТзОВ “Ресурсна компанія” .
Реконструкція одної із найжахливіших вулиць Івано-Франківська – Джохара Дудаєва була болючою проблемою міста дуже довгий час. Коштував цей процес понад 8 мільйонів. У грудні 2015 року фірма отримала останній перерахунок у розмірі 1 320 108 грн. Роботи здійснювала Будівельна компанія “Трейдзахідбуд”. До цього компанія здійснювала ремонт частини Набережної ім. Василя Стефаника. У лютому 2015 року “Трейдзахідбуд” звинуватили у тому, що через несвоєчасне посипання генпідрядником дороги сталось ДТП на Набережній. Також компанія виграла тендер Народного дому “Княгинин”, який був необхідним вже багато років.
ТОВ “Івано-Франківськавтодор” у грудні 2015 року отримало з міського бюджету 2 737 497 грн. за 19 об’єктів, на яких здійснювався ремонт. Переважно фірма ремонтувала міжбудинкові проїзди. Один із найбільших об’єктів – ремонт двору на вулиці Кривій. Фірма існує уже більше трьох років. Одними із найбільших об’єктів за цей час були вулиці Галицька та Хіміків, де здійснювався капітальний ремонт дорожнього покриття. Саме ремонт доріг був однією із головних тем передвиборчої кампанії ВО “Свобода” на місцевих виборах в Івано-Франківську. Керівник підприємства Андрій Шуневич в інтерв’ю виданню StanislavskeTV зазначав, що не має нічого проти використання теми ремонту доріг за бюджетні кошти у передвиборій кампанії.
Співзасновниками підприємства також є чинний депутат Надвірнянської міської ради від БПП “Солідарність” Ігор Возний та Володимир Височанський. Останній на пряму пов’язаний з Ігорем Кривецьким, якого ЗМІ називають спонсором “Свободи”. Володимир Височанський керує фірмою Ігоря Кривецького ТзОВ “Узлісся”, та є засновником двох рекламних компаній у Івано-Франківську та Тернополі – ТОВ “Вестборд” та ТОВ “Вест борд Тернопіль” . Цікавим є той факт, що обома підприємствами керують депутати місцевих рад від ВО “Свобода” – Олег Капустяк у Івано-Франківську, та Михайло Тимошик у Тернополі.
ТОВ “Рембудкомінвест” в грудні отримало від департаменту ЖКГ 439 960 грн.за ремонт тротуару на вулиці Миколайчука та благоутрій скверу на вулиці Вовчинецькій.
ПВКП “Супутник” вже чимало років співпрацює з місцевою владою та надає послуги у різних сферах благоустрою, від розробки та встановлення смітників до благоустрою парків. В грудні 2015 року підприємство отримало з місцевого бюджету 1 418 807 грн за понад 20 видів робіт. Серед яких капітальний ремонт тротуарів, встановлення перил та заміна дорожніх знаків. Керує підприємством Тарас Сенчук, а засновником є його брат – Яків. До політичного життя міста чи області прямого відношення підприємці не мають. Фірма часто виграє тендери та отримує підряди на роботи з благоустрою в місті. З останніх – благоустрій скверу в мікрорайоні “Пасічна” та встановлення шлагбауму на стоянці біля міської ради, яке обійшлось у 80 000 грн.
За капітальний ремонт електромереж у житлових будинках в грудні 2015 року фірма ТОВ “Електрополюс-ІФ” отримала 572 394 грн. провели вони ремонт на дев’яти локаціях. Власником підприємства є Степан Лосик, керує ним Андрій Пронін. Жоден із них не є членом політичної партії і не балотувався до органів місцевого самоврядування. У вересні 2015 року ТОВ “Електрополюс-ІФ” брало участь у скандальних торгах ПАТ “Прикарпаттяобленерго”, за результатами яких фірма-переможець ПП “Альфа Енерго Груп” була запідозрена в конфлікті інтересу та змові з замовником тендеру”.
Ремонт міжбудинкових проїздів та прибудинкових територій на вулицях Сорохтея та тролейбусній ПП “Енергомонтажбуд” отримало в грудні минулого року 350 101 грн. Власником фірми є Віктор Довгий, керівником – Андрій Гриценко.
Загалом, з початку діяльності нового керівництва міста дуже багато коштів виділяється на забезпечення належного благоустрою міста – встановлення нових тротуарів, реконструкція доріг, парків та скверів. Можна прослідкувати цікаву тенденцію роздрібнення на порівняно невеликі суми. Йде мова про “допорогові закупівлі”, за якими чинне законодавство не передбачає загальнообов’язкового проведення тендерних процедур (це суми до 200 тис. грн. для товарів і послуг та 1,5 млн. грн. для робіт). Досить часто такі роботи чи послуги надають практично одні й ті ж фірми. Активісти руху “Під контролем” і надалі здійснюватимуть моніторинг виділення коштів на житлово-комунальні сферу та сферу благоустрою для запобігання політичній корупції та конфлікту інтересів.