Як сільським громадам знайти ресурси для демократичного стратегічного розвитку

Саме це 28 липня у 2-х ОТГ Вознесенського району Миколаївшини обговорили представники органів місцевого самоврядування і громадськості з командою мережі «Ресурсний центр сприяння місцевій демократії» ...

Додано:
frgn

Прибужан_-025-300x225
Як сільським громадам знайти ресурси для демократичного стратегічного розвитку

Саме це 28 липня у 2-х ОТГ Вознесенського району Миколаївшини обговорили представники органів місцевого самоврядування і громадськості з командою мережі «Ресурсний центр сприяння місцевій демократії» (РЦ). Підписано відповідні угоди про співпрацю щодо розробки Стратегій розвитку, Статуту територіальної громади, генеральних планів сіл об’єднаних громад з ГО «Фонд развития г.Николаева» (ФРММ). Також місцеві еліти ознайомились з можливостями ТОВ «Архізем» щодо розробки пакету  земельної документації та відповідного коуч – супроводження об’єднаних громад.

Бузький сільській голова Юрій Заволока відмітив, що об’єднана громада планує розробити Стратегію, триває розробка генерального плану села Бузського. Подякувавши РЦ за цікаві навчання з питань демократичного стратегічного розвитку, виразив надію на подальшу співпрацю, зокрема з розробки Стратегії, Статуту ОТГ, створенні робочих місць та розробки повного пакету земельної документації в ОТГ.

Серед нагальних питань учасниками наради визначено  створення робочих місць шляхом налагодження переробки овочів на консервному заводі та розвиток туристичних принад об’єднаної громади, що має унікальні для півдня України ліс, озера та туристичні традиції. Саме на їх вирішення буде спрямована співпраця команди РЦ та ОТГ згідно угоди. Фото звіт наради

Голова Дорошівської об’єднаної громади Олександр Ігнатов, відмітивши, що об’єднана громада вже розробляє генеральний план, визнав нагальність сервісів команди РЦ в розробці Стратегії, Статуту, налагодження належного врядування та залученні інвестицій у проекти «Районний Супермаркет» та «Інноваційна система погодження з ТПВ».Фото звіт наради

Експерт мережі РЦ, голова ГО «Вознесенська асоціація сприяння місцевій демократії» Тетяна Зелинська презентувала можливості навчання представників органів місцевого самоврядування Вознесенського району з питань налагодження врядування на кращих практиках України, зокрема міста Вознесенська.

У ході нарад команда РЦ для демонстрації ефективності сервісів, що пропонуються ОТГ, представили пакет історій успіху своїх клієнтів – органів місцевого самоврядування та громадянських інституцій з міст обласного значення Миколаїв і Вознесенськ та 5-ти ОТГ: сільських Куцурубської, Кам’яномостівської, Михайлівської, селищної Воскресенської та міської Баштанської.

фото звіт с.Прибужани

А представник ТОВ «Архізем» Віталіна Іскандірова презентувала практичний досвід та можливості ТОВ у розробці земельної документації з відповідним коч- супроводом органів місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад як це здійснюється в Куцурубській ОТГ та громадах Одеської області.

У підсумку нарад, директор Фонду та координатор проекту РЦ Михайло Золотухін, подякувавши головам ОТГ за їх згоду на співпрацю, гарантував методичну, навчальну та коуч – допомогу експертів РЦ як у розробці Статуту ОТГ, так і користуванні ним мешканцями периферійних сіл та селища в процесах вирішення проблем розвитку об’єднаних громад.

Фонд вже має відповідний успішний досвід співпраці з об’єднаними громадами Миколаївщини як «Ресурсний центр сприяння місцевій демократії Миколаївщині» за кошти МФ «Відродження». Так ще у грудні 2015 р сільська рада Куцурубської ОТГ, міська Баштанська, селищна Воскресенська, сільські Михайлівська і Кам’яномостівська ОТГ у 2017 р. затвердили Статути з розділами, що регламентують згадані процедури гармонізації відношень всіх засновників ОТГ.

Так об’єднані громади, як юридичні особи публічного права захистились законодавством України від спроб інших зробити щось без згоди з їх членами. Статути мають демократичні процедури захисту прав та врахування інтересів мешканців сіл при прийнятті рішень сільради та ії виконавчих органів. Так ми формуємо умови для правової спроможності об’єднаних громад. У березні 2017 р . – Стратегію розвитку Куцурубської сільської громади до 2026 та триває експертний супровід ії реалізації.

Саме на формування дієвої стратегії  розвитку ОТГ, відпрацювання статутних процедур самоорганізації і демократії участі спрямовано наш сервіс. Зокрема, за підтримки різних міжнародних донорів ми допомагаємо налагодити ефективний місцевий бюджетний процес на основі доброчесного запровадження програмно-цільового методу. Триває громадський аудит в Баштанській, Воскресенській та Мостівській ОТГ. Так ми допоможемо і Вам на шляху до правової та ресурсної спроможності» – наголосив директор Фонду Михаил Золотухин.

Раніше подібні  наради відбулись у 9-ти ОТГ Миколаївського, Вознесенського, Доманьовського та Вітовського  районів Миколаївської області.

Загалом Фонд згідно угод здійснює навчальну, методичну, коуч та грантову підтримку громадянських ініціатив периферійних громад для їх гармонійного розвитку в 13 ти з 20 об’єднаних громадах Миколаївської області.

Формування гармонійних спроможних об’єднаних громад на Миколаївщині триває!

Прес-служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва».  Тел. (0512) 47-38-79

________________________________________________________________________

Наради в ОТГ відбулись в рамках проекту ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» на тему: «Дієва місцева демократія у селах і містах Миколаївщини» за підтримки МФ «Відродження».

Заходи є черговим заходом проекту «Залучення мешканців сіл та міст до формування та комплексного розвитку спроможних територіальних громад», що реалізується Фондом при партнерстві з Миколаївською облрадою, Миколаївською ОДА згідно рішення облради №7 від 30.07.2015 р. «Про затвердження Плану заходів з реалізації у 2015-2017 роках..» та на виконання завдання 3.2.2. Стратегії розвитку Миколаївської області на період до 2020 року».


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

НЕФКО на конференції ReBuild Ukraine: «Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії», але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку

Impact Business Accelerator 2024: як український бізнес стає рушієм соціальних змін