Виклики прозорості та ефективності фінансування освіти у м.Первомайську

Робота Благодійного фонду «САРОКА» над проектом «Моніторинг і аналіз ефективності використання коштів громади в загальноосвітніх школах м. Первомайська» ще триває, але вже дала свої результати. ...

Додано:
frgn

ФРН1
Виклики прозорості та ефективності фінансування освіти у м.Первомайську

Робота Благодійного фонду «САРОКА» над проектом «Моніторинг і аналіз ефективності використання коштів громади в загальноосвітніх школах м. Первомайська» ще триває, але вже дала свої результати.

Після проведення нашою командою семінарів для батьків та акцій, батьками була ініційована та організована перевірка 08.11.2016 у ЗОШ №5, яку  провела заступник директора департаменту освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації, начальник управління освіти та ресурсного забезпечення Удовиченко Олена Олександрівна. Питання, які підіймалися на перевірці це:

  • ​ Добровільно-примусовий збір коштів з батьків;
  • ​ Додаткова плата прибиральницям за прибирання класів за кошти батьків;
  • ​ Неетична поведінка вчительки початкових класів Лило О.В.;
  • ​ Придбання речей, які, на думку батьків, не стосуються навчально-виховного процесу.

По результатам перевірки було виявлено, що збір коштів з батьків проводиться хаотично та не фіксується відповідним чином (згідно нормам ведення фінансової звітності). Довести, що збір коштів проводиться примусово не вдалося, оскільки більшість батьків при перевірці почали відмовлятися від того, що їх примушують здавати гроші. Було також виявлено, що дійсно учні 7-9 класів здають гроші на доплату прибиральницям, на що Удовиченко О.О. зазначила, що за бажання батьків вони можуть собі наймати прибиральницю в класи, якщо їх діти відмовляються прибирати самостійно, але все повинно бути офіційно оформлено та задокументовано, чого на даний момент в ЗОШ №5 не має.

Крім того, за час проведення аналізу використання коштів з місцевого бюджету і зібраних батьками нами було виявлено, що з 11 загальноосвітніх шкіл міста Первомайська 2 не мають благодійного фонду школи. У всіх школах відсутні фонди класів. Батьки самостійно збирають кошти на потреби класу. Потреби визначають батьки та вчителі. Облік коштів, які збираються на потреби класу ведуть батьки. Фінансово-облікова документація у більшості класів ведеться батьками не вірно, що є чинником для виникнення корупційних дій, як працівниками школи, так і батьками.

У жовтні мала створитися робоча група «За ефективне та прозоре фінансування освітніх послуг у м. Первомайську», яка мала б проаналізувати болючі проблеми ефективності і якості освітніх послуг у школах міста та запропонувати городянам модель більш прозорого використання добровільних внесків батьків та бюджетних коштів. На жаль, вона так і не була створена. Але завдяки круглому столу шкільне керівництво та батьки прийняли до уваги рекомендації громадських експерті та покращили надання повного звіту про використання добровільних внесків благодійникам (батькам).

Прес-служба БФ «САРОКА»

____________________________________________________________________________

В рамках проекту на тему: «Моніторинг і аналіз ефективності використання коштів громади в загальноосвітніх школах м. Первомайська», що реалізує БФ «САРОКА» за підтримки ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» за кошти NED (Вашингтон, США).

Метою проекту є підвищення прозорості використання коштів місцевого бюджету та грошей, зібраних батьками, як благодійна допомога для забезпечення якісної середньої освіти у м. Первомайську.

 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У громадах Півдня України проводять картування місцевого неурядового сектору

Правоохоронці та фахівці громад Чернігівщини посилюють спроможність з протидії гендерно зумовленому насильству

Участь громадян у процесах відновлення: кейс Березнегуватської громади (Миколаївщина)

Відбулась настановча сесія програми «Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення»

Курси англійської для переселенців стартують у 8 містах України

У Тернополі нагородили переможців всеукраїнського конкурсу «Золотий фліпчарт»