В Мелітополі людей з інвалідністю навчать шити задля самозайнятості

Проект «Шиття без обмежень» - це освітня програма, мета якої розширення можливостей самозайнятості людей з інвалідністю шляхом навчання навичкам крою та шиття.Люди з інвалідністю, а це 6% від ...

Додано:
[email protected]

БО "СоцФонд"_Шиття без обмежень_7
В Мелітополі людей з інвалідністю навчать шити задля самозайнятості

Проект «Шиття без обмежень» – це освітня програма, мета якої розширення можливостей самозайнятості людей з інвалідністю шляхом навчання навичкам крою та шиття.

БО "СоцФонд"_Шиття без обмежень_8Люди з інвалідністю, а це 6% від загального населення України, відносяться до однієї з найбільш соціально незахищених категорій населення: низький матеріальний рівень, відсутність адаптованих робочих місць, недосяжна конкуренція ринку праці, нерозуміння проблематики суспільством. Як наслідок – перебування за межею бідності, переживання страху самотнього і голодного майбутнього без допомоги близьких і сприйняття себе зайвим «вантажем» для соціуму.

Інтеграція України в європейські структури потребує нових підходів до вирішення проблем працевлаштування осіб з інвалідністю. Рада Європи і 28 стаття Конвенції про права людей з інвалідністю декларує право на працю нарівні з іншими. Хоча в Україні діють центри професійної реабілітації, але в них мають місце вікові обмеження, порушення принципів інклюзії – особи з інвалідністю знаходяться в ізоляції і далеко від дому. В цілому, не дивлячись на перелік законодавчих актів, стандарти працевлаштування людей з інвалідністю не реалізовані на належному рівні. У десятку найбільш затребуваних навчальних програм з оволодіння новим навичкам людей з інвалідністю входять курси шиття, але їх вартість непідйомна для більшості з них. 

БО "СоцФонд"_Шиття без обмежень_7

На вирішення зазначеної проблеми спрямовано зусилля і громадських організацій, однією з яких є Благодійне об’єднання «Социальный Фонд», місія якого полягає в об’єднанні громадян для благодійної допомоги соціально незахищеним категоріям населення. У місті Мелітополі Запорізької області, проживає близько 9 тис. людей з інвалідністю, а у зв’язку з військовими діями на сході України їх кількість зростає. Окремим завданням БО «Соціальний фонд» є формування інклюзивного суспільства, важлива зміна стереотипу – люди з інвалідністю можуть бути не тільки споживачами, але також спроможні вчитися і працювати, як рівноправні громадяни суспільства. Члени БО «Соціальний фонд» не перший рік працюють для поліпшення рівня життя людей з інвалідністю. У 2018 році в фокусі пріоритетів постала проблема працевлаштування, одним з ефективних способів вирішення якої є навчання. Завдяки підтримці Інституту міжнародного співробітництва Німецької асоціації народних університетів в Україні DVV International Ukraine, місія яких полягає в розвитку структур, що займаються освітою дорослих, стартував черговий проект БО «Соціальний фонд» – «Шиття без обмежень».
 

Проект «Шиття без обмежень» – це освітня програма, мета якої розширення можливостей самозайнятості людей з інвалідністю шляхом навчання навичкам крою та шиття. Протягом 5 місяців (до липня) по суботах, учасники будуть вчитися в 2 напрямах: 12 занять курсів «Крою та шиття» і 3 мотиваційних тренінги «Охота на работу». У фіналі відбудеться так званий іспит – «Fashion показ» одного з виробів студентів.

БО "СоцФонд"_Шиття без обмежень_5З огляду на, що однією з основних цінностей людей з інвалідністю є сім’я, група навчальних курсів сформована відповідно до принципу інклюзивності – учасники з інвалідністю навчаються разом з їх родичами і друзями. Логічність даного підходу підтверджує і керівництво Глобальної мережі ЮНЕСКО навчаються міст: Мелітополь, як член Асоціації навчаються міст, взяв на себе зобов’язання мотивувати громадян до участі в навчанні в сім’ях і громадах (особливої ​​уваги потребують соціально незахищені групи: … люди з інвалідністю).

17 березня відбувся тренінг «Охота на работу» від голови НГО Центр развития карьеры “Профессионалы”  Кирилл Дядя. Тренер в інтерактивній формі розкрив нюанси працевлаштування та особливості написання конкурентного резюме. А вже 24 березня відбулося перше заняття курсу «Крій та шиття» на тему «Характеристика асортименту швейних виробів. Виконання ручних робіт» під керівництвом майстра виробничого навчання ВНЗ« Мелітопольське вище професійне училище »Олени Баричевой і асистентки Tanya OdnorogБО "СоцФонд"_Шиття без обмежень_1

Після проходження інклюзивних освітніх курсів учасники отримають навички шиття, підвищать готовність до працевлаштування і конкурентоспроможність на ринку праці, що в подальшому надасть можливість реалізувати потреби цільової аудиторії: стабільний дохід і самореалізація, впевненість в майбутньому, корисне досуг і повага близьких. У перспективі в Мелітополі планується створення соціального підприємства в сфері швейної майстерності, також випускники курсів зможуть відкрити власну майстерню.

БО "СоцФонд"_Шиття без обмежень_6Проект «Шиття без обмежень» реалізує БО Социальный Фонд за підтримки DVV International Ukraine і за сприяння Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини. 

Більше про проект тут:


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку