Україна завершила ратифікацію Стамбульської конвенції

Україна офіційно завершила процедуру ратифікації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами, відомої як Стамбульська ...

stambulkonvencija-e1582713387382
Україна завершила ратифікацію Стамбульської конвенції

Україна офіційно завершила процедуру ратифікації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами, відомої як Стамбульська конвенція. 

Про це повідомила генеральна секретарка Ради Європи Марія Пейчинович Бурич.

Україна брала участь у розробленні конвенції й однією з перших підписала її ще у 2011 році, однак для ратифікації документа в повному обсязі знадобилось 11 років.

Гальмувався процес здебільшого через стереотипне розуміння поняття “гендер” та позицію Всеукраїнської ради церков, яка вважала, що чинна конвенція загрожуватиме  “моральним засадам і сімейним цінностям українського суспільства”.

Вимогу ратифікувати конвенцію озвучували як передумову затвердження статусу кандидата на членство в Євросоюзі країни-члени ЄС. 

“Я щиро вітаю передання сьогодні Україною ратифікаційної грамоти Стамбульської конвенції Ради Європи. Україна – 36-та країна-учасниця цього знакового договору”, – зазначила Пейчинович Бурич.

Нагадаємо, що Україна ратифікувала конвенцію із заявами, що містять певні застереження. Про те, які саме це застереження і чи поширена така практика ратифікації Стамбульської конвенції в країнах Європи, читайте за посиланням.

Джерело: ZMINA


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Онлайн-курс від Prometheus: “Лідерство у команді: Становлення лідера”

Через нові тютюнові та нікотинові вироби вживання тютюну серед дітей зросло на 18% – результати опитування ВООЗ

Городнянська та Новобілоуська громади Чернігівської області узгодили плани діяльності з оновлення Статутів

Заморожені російські активи для відновлення України: триває збір підписів на підтримку петиції лауреатів Нобелівської премії

Майже сотня нових вакансій у громадському секторі

#EMPOWER: покращено ментальне здоров’я більш 700 жителів Березанщини