У Варві на Чернігівщині говорили про перерозподіл екологічного податку

Чернігівщина продовжує долучатися до Ініціативи прозорості. Зміст ІПВГ, досягнуті в ході її імплементації результати та її перспективне значення для місцевих громад 28 квітня обговорили на круглому ...

IMG_7958-300x199
У Варві на Чернігівщині говорили про перерозподіл екологічного податку

Чернігівщина продовжує долучатися до Ініціативи прозорості. Зміст ІПВГ, досягнуті в ході її імплементації результати та її перспективне значення для місцевих громад 28 квітня обговорили на круглому столі в смт. Варва.

GIZ

 

выдродження

 

 

 

Активну участь у дискусії взяли голова Варвинської райдержадміністрації Любов Доля, голова Громадської ради при РДА Василь Бойко, представник громадської організації «За права споживачів» Дмитро Павленко, юрист районної ради Леся Шведюк.

Менеджер з комунікацій ІПВГ в Україні (GIZ Ukraine) Світлана Мізіна розповіла про поступ у впровадженні Ініціативи, досягнуті результати та поточні заходи з реалізації Комунікаційної Стратегії ІПВГ. Під час заходу також було презентовано результати першого національного звіту ІПВГ.

Представники громад та органів влади Варвинського району озвучили свої найактуальніші проблеми та висловили побажання щодо підготовки чергових національних звітів ІПВГ.

Найбільше уваги учасники заходу приділили екологічній складовій. Свій район варвинчани називають чи не найбільш екологічно постраждалим серед усієї Чернігівської області, і причина цьому — нафтогазова галузь. Щоправда, у районі також діє Гнідинцівський газопереробний завод ПАТ «Укрнафта», і місцеві активісти не можуть достеменно визначити, наскільки суттєвим фактором забруднення є саме видобуток, а не переробка вуглеводнів.

Так чи інакше, учасники обговорення активно виступили за зміну підходів до розподілу і використання надходжень від екологічного податку. Ці кошти мають спрямовуватися безпосередньо у ту місцевість, де проводить діяльність підприємство-забруднювач, і там же використовуватися для компенсації негативних наслідків — таку позицію однаково поділяють як посадовці райдержадміністрації, так і місцевий громадський актив.

IMG_8022Надзвичайно актуальними учасники заходу назвали потребу у більш справедливому перерозподілі рентної плати за користування надрами, а також побудові соціального партнерства з компаніями.

Як зауважила голова Варвинської РДА Любов Доля, письмові звернення щодо того, аби хоча б мінімальна частка ренти залишалася на місцевому рівні, вже неодноразово надсилалися народним депутатам. Також, за її словами, у районі воліли б бачити і участь ПАТ «Укрнафта» в обласній програмі соціально-економічного розвитку.

Важливою частиною круглого столу стало обговорення принципів використання інструментів та механізмів ІПВГ для більшої поінформованості місцевого населення про використання надр і доходів від їх експлуатації, а також для досягнення конструктивної взаємодії з видобувними компаніями.

IMG_8045При цьому учасники підтримали звернення заступника голови районної ГО «За права споживачів» Дмитра Павленка щодо того, аби у чергових звітах ІПВГ інформація оприлюднювалася з деталізацією до рівня адміністративних районів — принаймні як додатки.

За результатами обговорення у районі буде підготовлена резолюція круглого столу, яка надалі буде передана до Національного Секретаріату ІПВГ.

Учасники заходу також взяли участь в опитуванні «Прозорість видобувної галузі», яке проводиться громадською організацією «Нова енергія».

Круглий стіл організовано ГО «НОВА Енергія» (м. Харків) за сприяння Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА в рамках проекту «Розвиток мережі партнерських організацій з реалізації завдань Комунікаційної Стратегії ІПВГ 2015 у видобувних регіонах України», що реалізується за підтримки компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, яка діє за дорученням Федерального Уряду Німеччини, та Міжнародного фонду «Відродження».


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку