Суданський режисер навчить франківську молодь знімати правозахисне кіно

Вже у листопаді, в рамках міжнародного проекту “Міст”, суданський режисер Ясир Фаїз приїде до Івано-Франківська, де проведе серію майстер-класів за авторською методикою.Особливість методики режисера ...

Додано:
Ksenia Yanko

42773763_2179806615608532_8510389980906913792_n
Суданський режисер навчить франківську молодь знімати правозахисне кіно

Вже у листопаді, в рамках міжнародного проекту “Міст”, суданський режисер Ясир Фаїз приїде до Івано-Франківська, де проведе серію майстер-класів за авторською методикою.

Особливість методики режисера в тому, що вона розрахована на молодих кіноаматорів, котрі отримавши необхідний досвід, вчитимуть одне одного. Такий підхід дозволить мультиплікувати корисні практики. А отже, швидкими темпами розширити кіно-мережу, легко об’єднуватись у знімальні групи і створювати якісні цікаві фільми. Саме у такий спосіб, Ясир розвиває кіновиробництво в Судані.

Його приїзд і Україну має ще одну мету – поглибити культурний зв’язок між країнами, мешканці і мешканки яких майже не знають одне про одного. Кіно, яке зніматиме режисер зі своїми українськими вихован(ка/ця)ми, насамперед, поширюватиме ідеї культурного різноманіття та Прав Людини.

З українського боку проект “Міст” координує активістка “Молодіжної організації “СТАН” Фара Альз. Фара вже кілька років живе в Україні, вчиться на медика й постійно долучається до ініціатив, що утверджеджують цінності толерантності, відкритості й недискримінації в українському суспільстві.

-З мого досвіду, Івано-Франківська молодь, сама того не помічаючи, живе у дуже маленькій та замкнутій спільноті. – говорить Фара Альз, – І певно, найкращий спосіб допомогти їм розплющити очі – це візуальний вплив, тобто фільми. Наш із Ясиром проект, як ми сподіваємось, допоможе молодим людям зрозуміти, що світ не обертається навколо Франківська чи навіть Європи. Є інші люди, з інших куточків світу, але так само добрі, у них є чого повчитись. Варто лише нам розплющити очі та  простягнути руку, тому, хто хоче чимось поділитися з нами, і це вже допоможе зменшити ксенофобію, в нашому місті.

Проект реалізує Молодіжна організація “СТАН” спільно з Filmmaking For Children Initiative в рамках міжнародної програми “TANDEM”.

 


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи