Статус “корінного народу Криму” кримських татар – запорука повернення Криму до України

10 травня 2016 року в Нью-Йорку розпочала роботу 15 сесія Постійного Форуму ООН з питань корінних народів під гаслом «Корінні народи: конфлікт, мир та вирішення». За словами Першого заступника ...

Крим
Статус “корінного народу Криму” кримських татар – запорука повернення Криму до України

10 травня 2016 року в Нью-Йорку розпочала роботу 15 сесія Постійного Форуму ООН з питань корінних народів під гаслом «Корінні народи: конфлікт, мир та вирішення».

За словами Першого заступника Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарової, статус корінного народу, який Україна визнала за кримськими татарами – запорука повернення Криму до складу України.

«Відповідно до міжнародного права, зокрема Декларації ООН з питань корінних народів, у кримських татар є право на самовизначення, що для окупаційної влади неприпустимо. Натомість, по відношенню до корінного народу обрана політика знищення на всіх рівнях – від мови до фізичної розправи. На всіх світових майданчиках створюється міф про рівноправне відношення та захист прав кримських татар. Форум не є виключенням. Навіть, наче незалежні експерти з РФ, працюють на виправдання «крим наш». Дуже нагадує РФ-ЗМІ, коли незалежно від форми власності, підпорядковані та контрольовані режимом», – зазначила Еміне Джапарова.

Перший заступник також зазначила, що після деокупації Криму корінний народ, в разі реалізації права на самовизначення, стане запорукою захисту України в Криму. 15 сесія Форуму триватиме до 20 травня. Щорічно на сесіях Форуму представники корінних народів світу збираються для обговорення проблем своїх народів та пошуків шляхів їх вирішення.

Кримські татари представлені на Форумі від імені представницького органу корінного народу – Меджлісу. До складу делегації увійшли: Ескендер Барієв – член Меджлісу, Айла Баккали та Аслан Омер Киримли – представники Меджлісу в Нью-Йорку, Еміне Джапарова – Перший заступник Міністра інформаційної політики.

Постійний Форум ООН з питань корінних народів – один з 3-х механізмів ООН, який опікується питаннями корінних народів та є вищим дорадчим органом ООН. Форум займається також питаннями економічного та соціального розвитку, культури, навколишнього середовища, освіти, охорони здоров’я та прав людини в контексті захисту корінних народів.

Форум було створено ЕКОСОР в 2000 році. Він збирає щорічну сесію, що, як правило, триває в травні. Форум складають 16 членів з різних регіонів світу.

Джерело: МІП


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

ZDOROVI запускають проєкт ментальної підтримки для медичних працівників з південно-східного регіону

На Кіровоградщині стартувала навчальна поїздка для представників громад Миколаївщини та Херсонщини

У Києві відбувся перший EuroSummit громадських організацій

Нові можливості проєкту центру АХАЛАР з посилення ментального здоров'я для лідерів НДО та "хелперів"

10 років триденної війни, яка триває три сторіччя: Концепція 21 Docudays UA

Стартувала програма підтримки «Моніторинг і оцінювання Стратегії розвитку громади та плану заходів з її реалізації»