Плакала скрипка: важка дата для Самбора

Вчора, 29 червня, – важка дата для Самбора: 78-мі роковини з часу, як у місто вступили війська вермахту. Це стало початком Голокосту на наших теренах. Майже все населення міста єврейської ...

Додано:
IGOR MELEKH

65587504_10211318672043153_4410173475818307584_o
Плакала скрипка: важка дата для Самбора

Вчора, 29 червня, – важка дата для Самбора: 78-мі роковини з часу, як у місто вступили війська вермахту. Це стало початком Голокосту на наших теренах. Майже все населення міста єврейської національності було знищене гітлерівцями. Від рук нацистів загинули й українці, поляки, люди інших національностей – християни, які рятували життя євреям і були схоплені гестапо. Всі вони захоронені на старому єврейському крадовищі м. Самбір та належним чином й досі не вшановані. Захоронені там і бійці ОУН – УПА, загиблі від рук нацистів, та жертви більшовизму.

В пам’ять про ці події у Львові, в музеї історії релігії відбулася презентація ретроспективного фото-проекту «Самбір. Історія одного злочину».

Плакала скрипка за невинно убієнними в руках відомого львівського скрипаля Богдана Дворника.Відкрили захід Роман Білявський, Мелех Ігор та Леськів Юрій. Промовляли начальник відділу національностей і релігій ЛОДА Тарас Гринчишин, відомий арт-критик Олена Кіс-Федорук. Обмінялися думками відомий на наших теренах волонтерською діяльністю доброчинець Володимир Саврук, куратор проекту Роман Білявський, міський голова Самбора 2010-2015 рр. Тарас Копиляк та інші промовці.
Ведучий запросив до слова і автора цих рядків  – з коротким оглядом тематичної доповіді.

Даний проект реалізується у співпраці з Львівською облдержадміністрацією за підтримки обласної організації Національної спілки журналістів України (очолює Я. Климович). Зініціювала його громадська організація «Центр сприяння і розвитку програм та проектів ЮНЕСКО у Львівській області» (голова правління І. Мелех).

Наступними містами, де згаданий проект отримає продовження, стануть Дрогобич і Жовква.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку