Пацієнтів змушують оплачувати послуги, які вже профінансовано з бюджету

Часто в медичних закладах пацієнт змушений платити за послуги, які вже оплачено з бюджету. Про це заявив Юрій Нестуля, виконавчий директор ГО “Інститут аналітики та адвокації”, 11 липня під час ...

здоров'я
Пацієнтів змушують оплачувати послуги, які вже профінансовано з бюджету

Часто в медичних закладах пацієнт змушений платити за послуги, які вже оплачено з бюджету. Про це заявив Юрій Нестуля, виконавчий директор ГО “Інститут аналітики та адвокації”, 11 липня під час прес-конференції в Києві. 

Організація презентувала результати моніторингу неформальних платежів у закладах охорони здоров’я, який було здійснено за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Юрій Нестуля відзначив, що чималі кошти залучають завдяки примусовим “благодійним” внескам до фондів, які працюють при закладах охорони здоров’я. Дані дослідження свідчать: загальна сума таких неофіційних платежів може дорівнювати бюджету міста на медицину. “Лише правильний підхід і дотримання принципів підзвітності та законності дадуть змогу забезпечити галузь охорони здоров’я таким необхідним фінансуванням”, – наголосив експерт.

“Люди розуміють, що бюджет медицини в Україні є дефіцитним і потребує додаткових джерел фінансування. Та мало кому спадає на думку, що деякі люди набивають власні кишені, користуючись низьким рівнем поінформованості населення щодо елементарних прав”, – зауважив Максим Демченко, виконавчий директор БО “Світло надії”.

“В умовах економічної кризи та скорочення бюджетів у всіх сферах для охорони здоров’я критично важливим є зберегти доступ до лікування. Зробити це можна насамперед шляхом подолання корупції в галузі. Саме тому ми підтримали це дослідження, як готові підтримувати й будь-які інші ініціативи громадянського суспільства з моніторингу державних закупівель, боротьби з неформальними платежами в охороні здоров’я”, – наголосила Олена Кучерук, в. о. директора програмної ініціативи “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”.

Під час прес-конференції експерти навели приклад Полтави. 120 млн. грн. у вигляді неофіційних платежів сплатили полтавчани за лікування (подяки чи хабарі лікарям), 16,5 млн. грн. становили “благодійні” внески до лікарняних фондів. З них лише 2,6 млн. грн. дійшло до лікувальних закладів. Оприлюднення даних дало змогу активістам припинити цю практику: один фонд припинив роботу, а одна з лікарень почала звітувати про надходження та витрати коштів.

Автор : Юрій Нестуля, ГО “Інститут аналітики та адвокації”


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку

Impact Business Accelerator 2024: як український бізнес стає рушієм соціальних змін