П.Порошенко підписав закон про суспільне мовлення

Сьогодні під час презентації національного суспільного мовлення в Мистецькому арсеналі Президент України Петро Порошенко підписав закон «Про суспільне телебачення і радіомовлення в Україні». "Я ...

Порошенко
П.Порошенко підписав закон про суспільне мовлення

Сьогодні під час презентації національного суспільного мовлення в Мистецькому арсеналі Президент України Петро Порошенко підписав закон «Про суспільне телебачення і радіомовлення в Україні».

“Я думаю, що Україна чекала цей закон 23 роки. То у влади не вистачало волі. А у влади завжди не було бажання цим займатися, бо влада завжди хотіла контролювати медіапростір і вважала, що створення суспільного мовлення – це просто випустити джина з пляшки. Ні. Це теж та ціна, яку влада має платити за демократію! ….На ваших очах, як і на очах усієї України, я прийняв дуже непросте для себе рішення – підписати цей закон. Треба підписувати, бо без цього ми не побудуємо демократичну Україну, і мені приємно, що усі народні депутати, які віддали свої голоси за цей закон, зробили можливим, відкрити нову сторінку для свободи слова в Україні. Відкрию вам таємницю, і Уряд надіслав підтримку цього закону за підписом Арсенія Петровича. І в мене ніколи не було сумніву”, – заявив П.Порошенко.

“Чому я вагався з підписання закону? Мені не подобається, що в раді, яка буде призначати, є політики. Я вважаю, що їм там нема що робити! І керівники фракцій, які будуть зараз формувати керівництво мовника, – це тимчасове явище. Я не виключаю того, що надішлю до Парламенту свої пропозиції, підписавши закон. Думаю, що політики мають зробити останній крок щодо незалежності суспільного телебачення і дати можливість формувати керівництво громадським організаціям, журналістам для того, щоб вони самі несли відповідальність і за якість, і за неупередженість, і незалежність від політиків і від товстосумів”, – зазначив Президент.

За словами Арсенія Яценюка, під час його дискусії з Генеральним директором Національної телекомпанії України Зурабом Аласанією щодо того, якою повинна бути форма суспільного телебачення, було погоджено, що необхідно відмовитися від форми державного підприємства.

«Суспільне телебачення відповідно до постанови Уряду створене як публічне акціонерне товариство. Не державна компанія, яка безпосередньо контролюється Міністерством фінансів, Урядом і Прем’єр-міністром, а як виключно незалежний орган, який повинен мати свою систему управління», – А.Яценюк.

Окрім того, як зазначив Глава Уряду, якість українського суспільного мовника, повинна бути на рівні ВВС та CNN.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

У Львові міжнародна коаліція ухвалила політичне рішення про створення трибуналу для керівництва РФ

Соціальне замовлення на практиці: Миргородська ТГ отримала інструменти впровадження

З нагоди Дня Європи в Україні проходить форум “Діалоги про Європу”. Його відкрила Оксана Забужко

В Україні стартує подкаст «Хвостатий тил»: онлайн-формат, який варто чути серцем

Не толеруйте насильство: актор_ки Молодого театру звернулися до глядачів та колег з інших театрів

Занурення в ШІ, симуляція редакції та етичні дилеми — чим запам’ятався другий «EDU-AI»