Нова система оцінки поліції має орієнтуватися на людей, а не на відомчу статистику

У ході дискусії «Нова система оцінювання української поліції: як уникнути “старих” проблем», яку Експертна група «Поліція під контролем» провела 20 грудня 2016 року у Києві, експерти з прав людини ...

Додано:
Vlr

фото1
Нова система оцінки поліції має орієнтуватися на людей, а не на відомчу статистику

У ході дискусії «Нова система оцінювання української поліції: як уникнути “старих” проблем», яку Експертна група «Поліція під контролем» провела 20 грудня 2016 року у Києві, експерти з прав людини запропонували нову систему оцінювання ефективності роботи поліції. Для її запровадження необхідно надавати якісну оцінку комісіями, що залежно від підрозділу складатимуться з представників поліції, адвокатури, колишніх працівників правоохоронних органів тощо.

фото1

Запропонована система була викладена у науково-практичному виданні Експертної групи «Оцінка ефективності роботи поліції в Україні: від “палиць” до нової системи».

Сьогодні фактично продовжує працювати один із рудиментів радянської міліції – “палочна” система оцінки ефективності роботи поліції, яка призводить до низки порушень прав людини у системі кримінальної юстиції. Основою цієї системи є показник “розкриття”  справ за конкретним складом злочину для органів досудового розслідування, а також кількість адміністративних протоколів за певними статтями для інших служб.

085A9891

Євген Крапивін, юрист, експерт групи зазначив: «Минуло майже півтора роки з дня ухвалення нового закону про поліцію. Проте стара система оцінки поліції формально скасована, а нова ще не запроваджена. За таких умов слідчі органи працюють за інерцією – поліцейське керівництво постійно запитує у них: “Скільки?” Якісна оцінка разом з кількісними показниками, які спираються на кримінальну статистику, може бути системою оцінки ефективності роботи поліції. Основою комплексної системи кількісних та якісних показників має стати довіра громадян. Необхідно, аби нова система орієнтувалася на людей та їх потреби, а не на відомчу статистику як штучний доказ ефективності своєї роботи вищому керівництву».

2п

Борис Вежнавець, представник Департаменту організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування Національної поліції України, повідомив про стан розробки та запровадження системи оцінки поліції: «Проект постанови щодо порядку оцінювання поліції розробляє Міністерство внутрішніх справ України. Поки постанова перебуває на погодженні у Державній регуляторній службі. У своїй діяльності ми прагнемо використовувати польський досвід оцінювання ефективності поліції, що передбачає три складових: рівень довіри населення, використання статистичних показників без примусу їхнього штучного напрацювання, оцінка своєї роботи самими поліцейськими».

085A9996

Щоб попередити можливі ризики під час розробки нової системи, учасники дискусії закликали забезпечити прозоре обговорення усіх актів за участю громадськості. «Різні соціологічні організації, які мають досвід проведення таких досліджень, наприклад, Харківський інститут соціальних досліджень, могли б прокоментувати цю постанову і попередити МВС про слабкі місця і можливі ризики. Громадське обговорення має відбуватися», – підсумував Євген Крапивін.

Експертна група «Поліція під контролем» – платформа правозахисних організацій, яка здійснює комплексні дослідження стану дотримання прав людини в діяльності української поліції. Детальніше про результати Експертної групи: http://police-experts.info/.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

ОПОРА створила дашборд з актуальною інформацією про міграцію українців

Як виявити скоординовану активність: ОПОРА ділиться своїми інструментами аналізу соцмереж

Тютюн замість книг: Мінфін скорочує видатки на культуру, даруючи мільярди тютюновим компаніям

Проєкт про людей. Кут 772

Суперфінал «Impactpreneurship 2.0»: мрії стають реальністю

«Знай Де-І»: просто і доступно про реформу системи догляду та підтримки дітей