Нехворощанська та Новоселівська громади розробляють програму інтеграції ВПО за підтримки U-LEAD

Зазначені громади стали переможницями конкурсного відбору та вже працюють з експертами U-LEAD над розробкою програми інтеграції переселенців. Про це повідомила Ірина Балибіна, керівниця регіонального ...

Додано:
havrylenkova

630_360_1651238149-462
Нехворощанська та Новоселівська громади розробляють програму інтеграції ВПО за підтримки U-LEAD

Зазначені громади стали переможницями конкурсного відбору та вже працюють з експертами U-LEAD над розробкою програми інтеграції переселенців. Про це повідомила Ірина Балибіна, керівниця регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Полтавській області.

За її словами, мета такої співпраці —  створення документа, який сприятиме інтеграції ВПО, а також реалізації їх прав у отриманні адміністративних, медичних, освітніх, соціальних послуг на території зазначених громад. Документ передбачає детальний аналіз проблем та запитів ВПО, які виникають у зв’язку з воєнним станом та з масовим внутрішнім переміщенням осіб з небезпечних територій. Працюватимуть громади спільно з експертами й над плануванням умов для розвитку потенціалу та посилення спроможності ВПО.

«Нехворощанська та Новоселівська громади серед тих громад області, хто надав прихисток ВПО та які складають, станом на сьогодні, майже 10% від загального складу населення. Зазначені громади активно працюють з переселенцями щодо їх інтеграції та можливого працевлаштування, розробка програми інтеграції – ще один крок у цьому напрямку», – коментує Балибіна.

Новоселівська громада планує використати програму інтеграції ВПО як конкретний план дій. У рамках розробки програми було проведено опитування з метою визначення потреб переселенців. Про це розповіла директорка агенції місцевого розвитку тергромад Полтавського регіону Новоселівської громади Юлія Попова:

«У програму плануємо закласти фінансування на проведення заходів спрямованих на інтеграцію переселенців у нашу громаду. Мова йде й про психологічну допомогу ВПО, організацію культурних заходів та зустрічей для переселенців, облаштування прихистків. Плануємо також створення продовольчого резерву, щоб надавати допомогу цій категорії населення».

Нехворощанська громада в рамках розробки програми інтеграції також провела опитування ВПО, а також місцевого населення та місцевого бізнесу. Опитування проводилося з метою визначити  потреби зазначених цільових аудиторій, отриманні результати необхідні для планування стратегічного напрямку роботи з ВПО. Про це повідомила заступниця Нехворощанського голови Ольга Хоменко.

«Місцевий бізнес у процесі інтеграції бачить можливість знайти нові кадри для себе серед переселенців, адже є такі, що мають вузькопрофільну освіту чи досвід. Місцеве населення – у цьому процесі бачить потенціал щодо розвитку власної справи, адже матиме змогу реалізовувати свою продукцію (молоко, м’ясо, тощо) більшій кількості населення.

Щодо ВПО, то їх цікавлять питання від культурної  інтеграції, інтеграції дітей та молоді у навчальний процес — до забезпечення житлом. Ми вже визначили для себе місця, які будуть використані в майбутньому під будівництво соціального житла», – зазначила Хоменко.

Також за повідомленням заступниці голови, програма інтеграції ВПО по завершенню розробки буде винесена на розгляд місцевої ради, як документ, що має доповнювати стратегію розвитку територій.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У Львові відбулась вулична акція «Насильство — не традиція»

«Ба та Ді проти брехні»: медіа ШоТам презентує новий проєкт для старшого покоління

Рік завершується, а робота в третьому секторі ні

Платформа майбутньої професії: В Україні розвиватимуть напрямок профорієнтації підлітків з вразливих категорій населення

Женевська декларація прав дитини 2024

У 4 старостатах Білозерської громади на Херсонщині стартував проєкт з утеплення укриттів для безпечного перебування в холодний період