На Полтавщині для переселенців провели екскурсію гончарською столицею України

16 січня 2016 року фахівці Полтавської обласної молодіжної громадської організації «Твій Світ» організували для вимушених переселенців екскурсійну подорож в Опішню, яка по праву вважається ...

Додано:
tviisvit

Полтава
На Полтавщині для переселенців провели екскурсію гончарською столицею України

16 січня 2016 року фахівці Полтавської обласної молодіжної громадської організації «Твій Світ» організували для вимушених переселенців екскурсійну подорож в Опішню, яка по праву вважається гончарською столицею України. До складеного плану в маршрут екскурсії включили відвідування «Колегіуму мистецтв у Опішні» імені Василя Кричевського та Опішнянську масову селищну бібліотеку.

«Учасниками подорожі стали переселенці що мешкають в Гадячі та представники гадяцької місцевої громади. Проблеми інтеграції переселенців та діалогу з громадою залишаються не менш актуальними ніж працевлаштування чи житло. Тому, важливо отримувати наглядну інформацію про місце перебування та інфраструктуру і знайомитись з культурно – історичною спадщиною місцевої громади, її здобутками», – переконаний керівник проекту Олександр Чепур.

Впродовж півтори години, прямуючи маршрутами Опішного учасники мали змогу звернути увагу на Національний музей -заповідник українського гончарства та Музей мистецької родини Кричевських. Але особлива увага переселенців була прикута до «Колегіуму мистецтв у Опішні» імені Василя Кричевського. На базі колегіуму для учасників провели майстер – клас, в ході якого їм випало освоїти процес виготовлення півника-свистунця. Майстер-клас за власним творчим баченням провела для дорослих і дітей переселенців майстер навчально – виробничої гончарної майстерні Оксана Северин. Натхненна праця викликала щирі емоції. «Коли цікаво, то й час летить непомітно, тепер ми знаємо сторінку гончарної справи, розширюємо світогляд громадянина України», – говорить Ольга Красюк, учасниця екскурсії, директор районної бібліотеки з Гадяча.

Про витинанку – найпростішу техніку українського народного декоративного мистецтва, постать Василя Кричевського, побутову та обрядову кераміку розповіла під час екскурсії в стінах колегіуму Різніченко Валентина Павлівна. Водночас, екскурсанти цікавилися роботами учнів і випускників з поєднання батику і кераміки, оригінальними оберігами.

Завершуючи маршрут, учасники заходу відвідали Опішнянську масову селищну бібліотеку Зінківської центральної бібліотечної системи. Заслужений вчитель України, викладач колегіуму мистецтв Редчук Галина Василівна провела для учасників майстер – клас з виготовлення різдвяного пряника. А її вихованці, десятикласники Нечитайло Дарина, Северин Олег, Перохівник Світлана допомогли оздобити «Миколайчиків» густим солодким сиропом.

На завершення екскурсанти висловили щирі слова подяки працівникам бібліотеки, зокрема завідувачу Киричок Валентині за надану можливість участі в пізнавальному майстер – класі.

Захід відбувся в рамках проекту «Підтримка активності новоствореної ініціативної групи внутрішньо переміщених осіб та сприяння їх суспільній інтеграції і діалогу в місцевій громаді» за підтримки Громадської ініціативи КримSOS та Британської Ради в Україні.

IMG_0496


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку