Менська громада продовжує роботу над Статутом

Сьогодні, 23 лютого у Менській міській раді відбулося перше засідання робочої групи в форматі круглого столу з підготовки Статуту Менської об’єднаної територіальної громади. Засідання пройшло під ...

Додано:
Nataliya Drozd

02
Менська громада продовжує роботу над Статутом

Сьогодні, 23 лютого у Менській міській раді відбулося перше засідання робочої групи в форматі круглого столу з підготовки Статуту Менської об’єднаної територіальної громади. Засідання пройшло під головуванням Першого заступника голови робочої групи  Юрія Стальніченко , секретаря Менської міської ради.

Як зазначив Олександр Підгорний, керівник Ресурсного Центру з розвитку місцевої демократії: «Статут об’єднаної територіальної громади – це свого роду конституція для певної території. У статуті мають бути закладені основні принципи, за якими функціонує ОТГ, за якими влада співпрацює з громадою  та механізми відповідальності влади перед громадою». Особливу цікавість для громадян повинен викликати розділ по Демократії участі. Це – Громадські слухання, Загальні збори за місцем проживання, Місцеві ініціативи, Електронні петиції, Громадські роботи, Органи самоорганізації населення. У Статуті ми передбачаємо таку статтю, як Рада Старост – для узгодження інтересів поселень, що входять до складу громади, попереднього розгляду проектів рішень ради громади у сфері бюджету, містобудування та надання згоди на розміщення об’єктів, що можуть суттєво вплинути на склад населення чи навколишнє природнє середовище.

Юрій Стальніченко розповів про перебіг роботи над Статутом: «Зараз ми розробили  структуру, потім працюватимемо над змістовою частиною. Безумовно, територіальна громада має мати якнайширші права, і статут має це зафіксувати, але не можна виходити за рамки чинного законодавства та Конституції. Бо ми можемо повернутись до ситуації, коли статут відмовлятимуться реєструвати, бо формально можуть бути такі підстави. Якщо ми говоримо про участь членів територіальної громади у місцевому самоврядуванні, значить ми у статуті маємо опрацьовувати такі механізми, які би забезпечили участь жителів міста у самоврядуванні».

Наталія Дрозд, керівник Центру «Доброчин», акцентувала, що документ має бути простим, доступним та логічно структурованим. Більше уваги має бути зосереджено на участі громади у здійсненні влади. Ми виокремили окремим розділом поняття відповідальності. Громада вимагає чіткого фіксування своїх прав, а також відповідальності влади і виконання своїх зобов’язань.  

Як громаді долучитись до створення статуту? На сьогодні на інформаційному порталі Менської міської ради створений  розділ «Запрошення до обговорення».  Там розміщено проект Статуту до обговорення. Будь-який мешканець міста може надати свої пропозиції щодо Статуту. 

Продовження засідання робочої групи відбудеться за 2 тижні. Пропозиції та зауваження до проекту статуту на протязі 2 тижнів можна подавати до приймальні Менської міської ради або на електронну адресу [email protected]

Метою проекту «Посилення комунікації та спроможності в ОТГ Чернігівщини», що здійснюється Центром «Доброчин» за підтримки Програмної ініціативи МФВ «Демократична практика”, є зміцнення потенціалу місцевих громад та місцевої влади ефективно взаємодіяти в процесі побудови спроможних і рівноправних громад.

01 02 03 04 05 06


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

На Харківщині діти-сироти та батьки-вихователі потребують проєктів з неформальної освіти

Зміцнюємо голос громад Донеччини: спільна мета для відновлення

Комунальне підприємство ухиляється від обліку дерев: громадська організація подала до суду

Молодь Світловодська готує масштабний фест у місті

Команда Let`s do it Ukraine відвідала Південь в рамках проєкту з подолання наслідків повені

Гуманітарні місії на Півдні тривають: волонтери додатково роздадуть 1000 обідів “Добра кухня”