Маріуполь став першим в Україні «Містом солідарності»

Маріуполь, Україна, 21 липня 2016 року. Агентство ООН у справах біженців оголосило про початок всеукраїнської ініціативи «Міста солідарності», щоб відзначити та підтримати громади із найкращим ...

Маріуполь
Маріуполь став першим в Україні «Містом солідарності»

Маріуполь, Україна, 21 липня 2016 року. Агентство ООН у справах біженців оголосило про початок всеукраїнської ініціативи «Міста солідарності», щоб відзначити та підтримати громади із найкращим досвідом інтеграції переселенців.  Першим такий статус отримав Маріуполь,  де проживає більше 100 тисяч внутрішніх переселенців.

Новий проект має на меті не лише привернути увагу до населених пунктів, а також залучити допомогу міжнародних організацій та донорів. Ініціатива допомагатиме містам із вирішенням проблем переселенців і пошуком довготермінових рішень для них.

«Концепція ‘міста солідарності’ бере свій початок у Латинській Америці. Ми розпочинаємо цю  ініціативу в Україні, де бачимо надзвичайно велику допомогу переселенцям з боку приймаючих спільнот. Приєднавшись сьогодні до мережі міст солідарності, Маріуполь бере на себе зобов’язання працювати над створенням кращого майбутнього для переміщених осіб», – зазначив Венсан Коштель, Директор Європейського Бюро Агентства ООН у справах біженців (UNHCR).

З початку конфлікту Маріуполь прийняв велику кількість людей, що змушені були  залишити свої домівки у  містечках та селах у зоні конфлікту. За офіційними даними, кожен п’ятий житель міста є переселенцем. Як пояснюють міжнародні експерти, досвід співпраці переселенців, влади, місцевих жителів та міжнародних організацій є унікальним прикладом солідарності.

«Маріуполь знає, яким тривалим і непростим є шлях повернення до миру, до миру всередині суспільства,  серед різних категорій мешканців.  Це місто, як одна велика  родина, знайшло в собі сили після обстрілів і руйнувань відновити пошкоджені будинки, поновити життєдіяльність об’єктів інфраструктури.  – Нагадав під час виступу заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука.   – Сьогодні перед кожним таким містом стоять серйозні виклики у зв’язку з великою кількістю переселенців, яких вони приймають, в кожному місті потрібно налагодити процес доступу до усіх необхідних послуг для  людей, які втратили свої домівки через бойові дії на Сході. Тому Міністерство з питань тимчасово окупованих територій на внутрішньо переміщених осіб в своїй діяльності буде робити акценти на регіонах, які передусім потребують такої допомоги».

Зобов’язання сторін у сфері захисту прав та підтримки переселенців зафіксували у меморандумі про співпрацю між Агентством ООН у справах біженців (UNHCR) та Маріупольською міською радою, який було підписано у рамках Форуму  20 липня.

«Це велика честь для Маріуполя, що старт проекту «Міста солідарності» розпочалася саме у нас. Впевнений, що це було правильне рішення, адже Маріуполь за останні два роки показав, що це дружнє місто для кожного, хто сюди приїжджає. Ми прийняли сотні тисяч людей. Звичайно, хтось із них із різних причин повернувся назад. Але багато лишилося, і тепер Маріуполь – їх дім. Ми не говоримо про проблеми, хоча їх маса. Ми знайшли шляхи вирішення більшості із них разом із людьми, із міжнародними організаціями. Маріуполь – символ віри, і я переконаний, що ми станемо символом відновленого Донбасу», – зазначив Вадим Бойченко, міський голова Маріуполя.

Як зазначив представник Агентства ООН у справах біженців  в Україні Пабло Матеу,  це лише початок проекту і мережа міст солідарності буде розширюватися в Україні. «Зараз іде процес визначення наступних міст. Ми бачимо успішні приклади співпраці у громадах на півночі Донецької області, у Луганській, Київській та Харківській областях»

***

Довідка про Агентство ООН у справах біженців (UNHCR)

Агентство ООН у справах біженців (UNHCR) – це міжнародна організація, діяльність якої спрямована на порятунок життя, захист прав та створення кращого майбутнього для біженців, вимушених переселенців та осіб без громадянства. Агентство ООН у справах біженців координує міжнародні зусилля у сфері захисту осіб, які були вимушені покинути свої домівки внаслідок конфлікту та переслідування. Організація надає життєво необхідну допомогу із забезпечення житлом та непродовольчими товарами, а також допомагає захищати фундаментальні права людини. Агентство працює над створенням рішень, які дозволять людям мати безпечне місце, яке вони могли би називати «домівкою» та де вони могли би будувати краще майбутнє.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями