Кількість внутрішньо переміщених осіб у світі досягла рекордних 38 мільйонів

ЖЕНЕВА, 6 травня 2015 року. Рекордна кількість людей - 38 мільйонів - були переміщені у межах своїх країн через збройні конфлікти та насильство. Ця цифра відповідає населенню трьох найбільших ...

УВКБ ООН
Кількість внутрішньо переміщених осіб у світі досягла рекордних 38 мільйонів

ЖЕНЕВА, 6 травня 2015 року. Рекордна кількість людей – 38 мільйонів – були переміщені у межах своїх країн через збройні конфлікти та насильство. Ця цифра відповідає населенню трьох найбільших мегаполісів Лондона, Нью-Йорка та Пекіна.

30 тис. осіб змушені були залишати свої домівки щодня у 2014 році.

«Наведені дані – це найгірший показник внутрішнього переміщення за десятиліття, який свідчить про нашу неспроможність захистити цивільне населення», – сказав Ян Егеланд, Генеральний секретар Норвезької ради у справах біженців.

6 травня Центр моніторингу внутрішнього переміщення (Internal Displacement Monitoring Centre – IDMC), який є частиною Норвезької ради у справах біженців, оприлюднив у Женеві доповідь «Глобальний огляд-2015: Внутрішньо переміщені особи через конфлікт або насильство». Уже третій рік поспіль організація фіксує щорічне рекордне зростання показників внутрішнього переміщення. Зокрема, лише минулого року 11 мільйонів людей були переміщенні через сплеск насилля.

«Дипломати у всьому світі, резолюції ООН, мирні переговори та домовленості про припинення вогню програли битву проти озброєних людей, які керуються політичними або релігійними інтересами, а не людськими імперативами, – зазначив пан Егеланд. – Дана доповідь має стати глобальним закликом до пробудження. Ми мусимо покласти край тенденції, коли мільйони чоловіків, жінок та дітей втягнені в конфлікти по всьому світу».

Волкер Тюрк, Помічник Верховного комісара ООН у справах біженців із питань правового захисту, підкреслив, що зміни у показниках кількості внутрішніх переселенців через конфлікти або насилля є сигналом щодо майбутніх переміщень. «Ми знаємо, що все більше і більше внутрішніх переселенців були змушені залишати свої домівки декілька разів. Чим довше триває конфлікт, тим більш незахищеними вони почувають себе. Коли відчай переможе, багато з них перетнуть кордон і стануть біженцями», – зазначив він.

«Як ми бачили нещодавно на прикладі ситуації у Середземному морі, відчай штовхає людей на ризик та небезпечні для життя подорожі човнами через море. Очевидне вирішення проблеми полягає у об’єднанні зусиль для відновлення миру у країнах, охоплених війною», – додав пан Тюрк.

Доповідь також наголошує, що тривалі та затяжні конфлікти є однією з причин, які зумовлюють рекордно високі показники переміщення. За результатами 2014 року, деякі люди були переміщені протягом 10 або більше років. Ця тенденція спостерігається у 90% із 60 країн, де Центр моніторингу здійснює дослідження внутрішнього переміщення.

«Із появою нових конфліктів та загостренням кризи в таких країнах, як Україна або Ірак, все більша кількість людей приєднується до вже існуючого числа переміщеного населення, які позбавлені можливості вирішити свою ситуацію», – сказав Альфредо Замудіо, Директор Центру моніторингу внутрішнього переміщення.

«Значну частину від загального числа складають також особи, які зазнали внутрішнього переміщення багато років тому, зокрема в Азербайджані та на Кіпрі. Загальна тенденція свідчить, що переміщення змушує людей опинятись у замкненому колі, вийти з якого стає все тяжче», – підкреслює Альфредо Замудіо.

Доповідь Центру моніторингу внутрішнього переміщення пояснює, що проблема переміщення зумовлена структурними викликами всередині країни. Вона також вказує, що переміщення може бути затягнуте через цілеспрямовану політизацію проблеми урядом чи його відмову від пошуку формального шляху до вирішення кризи.

“38 мільйонів людей страждають – часто в жахливих умовах, – не маючи ані надії, ані майбутнього. Поки ми не поставимо перед собою завдання змінити підхід до проблеми переміщення, наслідки конфліктів будуть і надалі переслідувати нас протягом десятиліть», – заявив Ян Егеланд.

Примітки для редакторів:

· Глобальний огляд-2015 окреслює ключові події, що відбулись у сфері переміщення в 2014 році: кількість внутрішньо переміщених осіб (ВПО) у 2014 р. збільшилась на 4,7 млн., порівняно з даними 2013 р., та становить 38 мільйонів. У минулому році ця цифра становила 33,3 млн.

· 60% від кількості осіб, що вперше зазнали переміщення минулого року, припадає на п`ять країн: Ірак, Південний Судан, Сирію, Демократичну Республіку Конго (ДРК) та Нігерію.

· Найбільший ріст кількості внутрішньо переміщених осіб зафіксований серед мирних жителів Іраку, де у 2014 році 2,2 мільйонів людей були змушені покинути свої домівки.

· Щонайменше 40% сирійського населення – 7,6 мільйонів людей – стали внутрішніми переселенцями. Це найбільший показник ВПО у світі.

· Діяльність Боко Харам, спрямована на встановлення контролю та впровадження ісламу на території північно-східної частини Нігерії, змусила сотні тисяч людей залишити свої домівки.

· Вперше за десятиліття Європа спостерігає масову хвилю примусового переміщення осіб, викликану війною в Україні, де 646 500 осіб були вимушені залишити домівки у 2014 році за даними державних органів.

· Доповідь висвітлює процеси переміщення, що відбулися у 2014 році, та базується на статистиці, наданій урядами, партнерськими неурядовими організаціями та агенціями ООН. Доповідь охоплює дані та аналізує процеси внутрішнього переміщення в 60-ти країнах та на територіях, які виникли внаслідок конфліктів та випадків насильства.

· Відсотки розраховано на основі реальних, а не узагальнених даних.

Дана доповідь стосується внутрішнього переміщення всередині країн, на відміну від Доповіді Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) щодо глобальних тенденцій, яку буде опубліковано в червні 2015 року.

Повний текст звіту можна завантажити за посиланням (будь-ласка, скопіюйте посилання http://bit.ly/1KGwGVg та вставте в нове вікно браузера).

Джерело : УВКБ ООН


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи