Еміне Джеппар: “Розвиток українського мовлення на Крим – пріоритетна задача МІП”
11 квітня 2016 року в Херсонській обласній державній адміністрації відбувся круглий стіл на тему: «Інформаційна безпека: протидія інформаційній агресії та розвиток українського мовлення». За ...
Додано:
Громадський Простір
11 квітня 2016 року в Херсонській обласній державній адміністрації відбувся круглий стіл на тему: «Інформаційна безпека: протидія інформаційній агресії та розвиток українського мовлення».
За словами радника Міністра Еміне Джеппар, відновлення українського мовлення в окупованому Криму сьогодні має відбуватися через Херсонщину.
«Представники МІП увійшли до робочої групи з розвитку українського мовлення в окупованому Криму та на Херсонщині, створеної Національною Радою України з питань телебачення та радіомовлення. На етапі координації з країнами Чорноморського басейну наразі перебувають 4 радіочастоти, завдяки яким планується організувати FM-мовлення з Чонгару на Крим. На Чонгарі буде збудована вежа висотою 150 метрів, яка дозволить при потужних передавачах збільшити сигнал покриття. Наразі завдання перед херсонською владою – знайти вільну землю для вежі», – повідомила Еміне Джеппар.
Радник Міністра також розповіла про роботу МІП щодо Криму та реалізовані комунікаційні кампанії, зокрема до других роковин анексії Криму, до Дня депортації – геноциду кримських татар, до Дня кримськотатарської журналістики та інші.
Ольга Савенко, директор Департаменту з питань внутрішньої та інформаційної політики Херсонської ОДА, повідомила про інформаційні маніпуляції щодо кримськотатарського фактору в області, зокрема про створення ряду фейків та поширення викривленої інформації в регіоні.
«Мета пропагандистських атак проросійських ЗМІ – виставити кримських татар в Херсонській області як ворога, екстреміста або загарбника. Важливим в таких умовах є створення інформаційної альтернативи та активне висвітлення офіційної позиції представницького органу кримських татар – Меджлісу – як єдиного джерела достовірної інформації з діяльності кримських татар в регіоні. Ми готові долучатися до протидії фейкам та до їх розвінчання», – розказала Ольга Савенко.
Зазначимо, робоча група з питань розвитку телерадіомовлення на півдні Херсонської області та на території Криму була створена Національною Радою з питань телебачення та радіомовлення 18 лютого 2016 року. До неї увійшли МІП, УДЦР, Херсонська ОДА, Концерн РРТ, НТКУ та інші відомства.
У круглому столі взяли участь представники місцевої влади, ЗМІ та громадські діячі. Під час заходу також були обговорені шляхи протидії інформаційним викривленням. Зокрема, більшість присутніх журналістів висловили прохання активного моніторингу діяльності всіх проросійських ЗМІ в області та пошуку можливості протидії їх пропаганді.
Джерело: МІП