Більше половини українців не знають про діяльність неурядових аналітичних центрів

Понад 65% українців, які взяли участь в опитуванні Центру Разумкова, нічого не чули про діяльність неурядових аналітичних центрів України.Про це свідчать результати дослідження, проведеного у квітні ...

pexels-canva-studio-3277808
Більше половини українців не знають про діяльність неурядових аналітичних центрів

Понад 65% українців, які взяли участь в опитуванні Центру Разумкова, нічого не чули про діяльність неурядових аналітичних центрів України.

Про це свідчать результати дослідження, проведеного у квітні 2021 року методом інтерв’ю «обличчям до обличчя» за місцем проживання респондентів. 

Згідно із опитуванням, 26% респондентів хоча б щось знають або чули про діяльність неурядових аналітичних центрів. При цьому лише 3% опитаних відповідають, що докладно ознайомлені з їх діяльністю, 21% — що ознайомлені поверхово, 27% — що практично нічого не знають про неї, а 40,5% — що вперше чують про такі центри.

Обізнаність з роботою аналітичних центрів помітно зростає із зростанням освітнього рівня респондентів — якщо серед тих, хто має неповну або повну середню освіту, хоча б що-небудь знають про роботу таких центрів лише 16%, то серед тих, хто має вищу освіту — 37%. Обізнаність про роботу аналітичних центрів вища серед міських жителів порівняно з жителями сіл (відповідно 30,5% і 18%).

31% опитаних вважають роботу недержавних аналітичних центрів корисною (або скоріше корисною) для суспільства, 15% — не корисною (або скоріше не корисною), а 54% вагалися з відповіддю.

Серед тих, хто хоча б щось знає чи чув про роботу аналітичних центрів, 74% вважають їх роботу корисною або скоріше корисною для суспільства, 13,5% — не корисною або скоріше не корисною, 12% вагалися з відповіддю.

Серед респондентів з вищою освітою вважають роботу таких центрів корисною або скоріше корисною 40,5%, тоді як серед тих, хто має повну або неповну середню освіту — лише 24%, серед міських жителів — 33%, серед сільських — 27%.

Соціологічною службою Центру Разумкова було опитано 2021 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95. Детальніше


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили безкоштовні онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?