Баркемп «ЛуцькART: стратегії, менеджмент, спільні дії» об’єднав людей та ідеї зі всієї країни

Спілка «Громадські ініціативи України» та партнерська організація ГО «Принцип» , що представляє Спілку у Волинській області, 24 листопада організували в Луцьку унікальну та щиру розмову про культуру ...

фото іра
Баркемп «ЛуцькART: стратегії, менеджмент, спільні дії» об’єднав людей та ідеї зі всієї країни

Спілка «Громадські ініціативи України» та партнерська організація ГО «Принцип» , що представляє Спілку у Волинській області, 24 листопада організували в Луцьку унікальну та щиру розмову про культуру та активізм. Вперше в місті захід проходив у форматі баркемпу (неформальної конференції), яка зібрала учасників з Одеси, Кропивницького, Києва, Дружківки, Львова, Рівного, Харкова та зі всієї Волині.

Серед спікерів баркемпу були:

  • Олександр Фоменко (художній керівник Театру переселенця), який навів приклади неймовірних ініціатив, які робить їх команда і поділився успіхом фільму «Школа №3» (фільм про підлітків міста Миколаївка на Донеччині, який отримав гран-прі міжнародного фестивалю Берлінале);
  • Михайло Журавель (Одеський культурний центр) говорив про театральний фестиваль як комерційний проект та ділився секретами організації свого фестивалю «Молоко».
  • Сергій Пронкін, голова ГО «Нова Дружківка» розповів про величезну роботу організації – урбаністика, культурні ініціативи, нестандартні ініціативи з декомунізації та історичної пам’яті. Учасники баркемпу з подивом дізналися, що за останні пару років у Дружківці побували такі виконавці як Онука, Один в Каноє, Константін, O’Torvald та інші відомі гурти. 
  • Представниця центру Шептицького УКУ, Лідія Шигимага, розповіла про центр, культурні проекти УКУ та поділилася досвідом як повинні функціонувати сучасні бібліотеки.
  • Активіст з Одеси Денис Лаврентьєв, менеджер проекту «ARCH F6» презентував унікальний підхід до збереження історичних пам’яток – оцифрування за спеціальною технологією, що дозволяє повністю зберігати вид будівель та їх частин для подальшого відновлення саме в такому вигляді, як вони були. Важливо, що робиться це за участі багатьох волонтерів.

На фото учасники баркемпу із захватом роздивляються віртуальну реальність, що виникає зі звичайної листівки

 24020038_10208671928270222_1222103795_n

В кінці дня була дуже відверта розмова про складність «не форматних» культурних заходів, про джаз, роботу з місцевою владою, розуміння своєї аудиторії та сили. Віктор Грисюк, який крім того, що представляє організацію «Принцип», ще організовує джазовий фестиваль в Луцьку та Олена Шульга, арт-директорка фестивалю «Art Jazz» в Рівному ділилися не тільки успішними історіями, але і «факапами в стилі джаз», за що учасники були дуже вдячні.

Активістка з Кропивницького Ірина Ткаченко, яка презентувала ініціативу «Мости до міста», так пише про захід

іра

“Подібна розвіртуалізація громадських активістів, які працюють на локальних рівнях, дуже важлива: локальний досвід можна продублюват

и у своєму місті. Надихають приклади відданих своїм ідеям людей, які готові організовувати вистави та фестивалі, марафони та лсвітні заходи, аби Україна швидше рухалася вперед. Я знайшла дуже багато спільного між нашими ініціативами у Кропивницькому та з Дружківкою – Сергій Пронкін, голова ГО «Нова Дружківка» розповів про величезну роботу організації у сфері урбаністики та культурних ініціатив. Нам є на кого рівнятися: на міста, які отримали струс та виклик, знайшли в собі сили розвивати культурницький потенціал.”

Після першого баркемпу зрозуміло, що такі заходи потрібні в Луцьку і далі, тому учасники домовилися зустрітися на наступний рік в розширеному складі. 


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Український молодіжний фонд розпочинає співпрацю з Радою Європи

У Берліні відбулась міжнародна конференція з відновлення України

ZDOROVI проведуть масштабний навчальний курс для керівників лікарень

"Єднання заради дії": Уманська молодь серед переможців

Триває набір до Молодіжного клубу ANTS

Запрошення стати учасником Мережі партнерів ANTS