Акція #КонвенціяУПодарунок відбулась у низці міст України

5 українських міст долучились до акції-перформансу #КонвенціяУПодарунок, присвяченої протидії домашньому насильству й заклику ратифікувати Україною Стамбульську конвенцію. Акції відбулись у Києві, ...

16487901_1305656912825133_7388543650106073624_o
Акція #КонвенціяУПодарунок відбулась у низці міст України

5 українських міст долучились до акції-перформансу #КонвенціяУПодарунок, присвяченої протидії домашньому насильству й заклику ратифікувати Україною Стамбульську конвенцію.
 
Акції відбулись у Києві, Запоріжжі, Дніпрі, Черкасах та Харкові. Активісти вимагали ратифікувати Стамбульську конвенцію Ради Європи. Це важливий міжнародний документ, який дозволить створити умови для протидії насильству стосовно жінок і домашньому насильству. Україна підписала Конвенції ще у 2011 році. Ратифікацію документу було заплановано на II-ий квартал 2016 року, проте досі не відбулось жодних конкретних зрушень у цьому напрямі.


“Питання ратифікації Стамбульської конвенції є надзвичайно важливим для українців та українок. Конвенція зобов’язже уряд впроваджувадити низку заходів, що дозволять запобігти домашньому насильству: створити систему комплексної та негайної допомоги потерпілим, забезпечити притягнення винних до відповідальності, а також впровадити ефективний моніторинг випадків домашнього насильства та насильства стосовно жінок”, – зазначила співкоординаторка кампанії, директорка Amnesty International Оксана Покальчук.


 
Amnesty International в Україні та Центр інформації про права людини разом з іншими організаціями громадянського суспільства закликали всіх охочих приєднатись до кампанії, публічно висловивши свою підтримку ратифікації Стамбульської конвенції. Протягом періоду з 6 до 14 лютого всі охочі ділились у Facebook відео, селфі та постами з хештегом #КонвенціяУПодарунок. 13 лютого відбувся Twitter та Facebook-шторм: активісти поширили сатиричні зображення депутатів та закликали політиків ратифікувати Стамбульську конвенцію. 14 лютого у 5 містах України відбулись акції-перформанси з вимогами ратифікувати конвенцію.


 
«Започаткувавши цю акцію із карикатурами нашої владної верхівки, ми хотіли вкотре привернути їхню увагу й увагу громадськості до проблеми домашнього насильства. Відверто кажучи, уже набридло писати виважені пости із закликами ратифікувати Конвенцію й прийняти відповідні закони. Ратифікація Стамбульської конвенції – не справа одного дня чи однієї акції. Але так ми показуємо, що нас хвилює це питання й ми готові тиснути, поки не будуть прийняті рішучі кроки з боку парламентарів і президента», – прокоментувала співкоординаторка кампанії, головна редакторка сайту Центру інформації про права людини Ірина Виртосу.

Ратифікація Стамбульської конвенції стане запорукою подальшого реформування законодавства України (в частині протидії домашньому насильству та насильству стосовно жінок) та свідчитиме про серйозність намірів держави наблизитися до міжнародних стандартів захисту прав людини.
 
Довідкова інформація.
 

Стамбульська конвенція (Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами) важлива, щоб:

  • забезпечити повагу правоохоронних органів до потерпілої особи щодо звернень, котрі стосуються випадків насильства;
  • ізолювати кривдника від потерпілої особи й гарантувати їй безпеку;
  • забезпечити належне та ефективне розслідування заяв потерпілих та справедливий розгляд справи у суді;
  • арантувати комплексну допомогу потерпілій особі й належне покарання кривдника;
  • створити національну лінію телефону довіри.

 


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Празька Декларація 11-ти міністрів, відповідальних за політику згуртованості

Eксперти U-LEAD допомагають громадам проводити безпечну внутрішню комунікацію

ZDOROVI запускають проєкт ментальної підтримки для медичних працівників з південно-східного регіону

На Кіровоградщині стартувала навчальна поїздка для представників громад Миколаївщини та Херсонщини

У Києві відбувся перший EuroSummit громадських організацій

Нові можливості проєкту центру АХАЛАР з посилення ментального здоров'я для лідерів НДО та "хелперів"