Конкурс на грантову програму «Громадяни і Парламент»

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


Додано:
Internews Ukraine

171023_Громадяни-і-парламент_1920x1080
Конкурс на грантову програму «Громадяни і Парламент»

ГО «Інтерньюз-Україна» в межах реалізації Програми USAID «РАДА: наступне покоління» оголошує конкурс серед громадських організацій на реалізацію проєктів, спрямованих на залучення громадян до законодавчого процесу, зокрема через розбудову взаємодії народних депутатів України (парламентських фракцій, комітетів) з громадянами, залучення громадян до роботи парламенту, комунікування реформ і проведення публічних консультацій.

Метою Програми «РАДА: наступне покоління» є просування наступного покоління реформ в парламенті, які сприятимуть становленню Верховної Ради України як сучасної, ефективної інституції, що позитивно позначиться на рівні її підзвітності суспільству та демократичному розвитку в Україні. Програма виконується ГО «Інтерньюз-Україна» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Програма працює за трьома напрямками:

Завдання 1. Залучення громадян до законодавчого процесу, в тому числі через кращу та системну взаємодію між народними депутатами України та їх виборцями, професійними спільнотами, громадянським суспільством загалом, підвищення рівня обізнаності та розуміння громадянами ролі парламенту, мети його діяльності та завдань;

Завдання 2. Зміцнення та розширення аналітичного й контрольного потенціалу парламенту для забезпечення повного законодавчого циклу;

Завдання 3. Підвищення рівня ефективності та результативності виконання парламентом своїх функцій, визначених Конституцією України, з використанням технологічних та інноваційних рішень.

Детальніше про ГО «Інтерньюз-Україна» можна дізнатися за посиланням.

Про Програму USAID «РАДА: наступне покоління» – за цим посиланням.

ГРАНТОВА ПРОГРАМА

«ГРОМАДЯНИ І ПАРЛАМЕНТ: ДЕМОКРАТИЧНЕ ПРЕДСТАВНИЦТВО ТА ЕФЕКТИВНА ВЗАЄМОДІЯ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ»

В межах реалізації Завдання 1 Програми USAID «РАДА: наступне покоління» – залучення громадян до законодавчого процесу, в тому числі через кращу та системну взаємодію між народними депутатами України та їх виборцями, професійними спільнотами, громадянським суспільством загалом, підвищення рівня обізнаності та розуміння громадянами ролі парламенту, мети його діяльності та завдань, ГО «Інтерньюз-Україна» оголошує конкурс грантів для громадських організацій.

Представницька функція парламенту є однією з ключових і передбачає різноманітні формати безпосередньої та опосередкованої взаємодії народного депутата України з виборцями, що є невід’ємною складовою здійснення повноважень члена парламенту. Така взаємодія сприяє залученню громадян до процесу прийняття рішень, впливає на формування рівня довіри до парламенту, як до інституції, та підвищує легітимність рішень, які розробляються і приймаються на рівні парламенту.

Відповідно до результатів опитування, яке проводив Міжнародний республіканський інститут в межах виконання Програми USAID «РАДА: наступне покоління»:

  • Лише 39% респондентів знали прізвище народного депутата, обраного в їх окрузі. 33% знали місцезнаходження приймальні свого депутата, 12% знали імена помічників свого депутата і 37% знали, у якій фракції працює їхній депутат.
  • Лише 9% внутрішньо переміщених респондентів знали ім’я народного депутата, обраного в окрузі їхнього проживання після переміщення, 3% знали імена помічників народного депутата і 6% знали, у якій фракції працює депутат.
  • Близько половини (52%) українців заявили, що народні депутати, обрані в їхніх округах, недостатньо інформують про свою діяльність, 36% вважають, що інформації недостатньо та вона незрозуміла.
  • Половина респондентів із числа ВПО не змогли відповісти, чи є інформація про діяльність депутата достатньою та зрозумілою через низький рівень загальної обізнаності, а 24% вважають інформацію недостатньою та не зовсім зрозумілою.
  • Після повномасштабного вторгнення росії потреба у взаємодії з народними депутатами залишається важливою для більшості громадян – 75%. Проте 8% заявили, що така потреба зросла (11% серед респондентів-ВПО).
  • Особисті зустрічі, повідомлення в соцмережах та зустрічі з виборцями назвали найзручнішими способами спілкування з народними депутатами.
  • Більшість опитаних (88%) заявили, що спілкування депутата з виборцями є обов’язковим і необхідним елементом їх роботи; лише 42% повідомили, що таке регулярне залучення є в їхньому регіоні.

Основним завданням грантової програми є розбудова взаємодії та співпраці народних депутатів України (парламентських фракцій, комітетів) з громадянами і цільовими групами в умовах воєнного стану; залучення громадян до процесу прийняття рішень та роботи парламенту; комунікування реформ, вивчення проблемних питань, що потребують законодавчого врегулювання, публічні консультації.

Напрями діяльності в межах грантової програми можуть включати наступні (не обмежуючись ними):

  1. Розробка та надання громадськості та народним депутатам України інструментів у здійсненні представницької, законодавчої та контрольної функції. Запропонувати дієві та ефективні механізми сталої взаємодії народних депутатів України (парламентських фракцій, комітетів) та представницьких інституцій, професійних асоціацій, НУО через налагодження системи публічних консультацій, стратегічних цільових (орієнтованих на вирішення системних викликів) комунікацій. Надавати сприяння місцевим професійним асоціаціям, органам місцевого самоврядування в організації стратегічного цільового діалогу з народними депутатами України (парламентськими фракціями, комітетами) на вирішення проблем, взаємного обміну позиціями та інформацією, пропозицій для вироблення оптимальних рішень, комунікування реформ, роз’яснення порядку денного та логіки ухвалюваних Верховною Радою України рішень.
  2. Створення та розбудова діалогових майданчиків для вивчення проблемних питань, пошуку та адвокації рішень публічної політики (адвокаційних, парламентсько-муніципальних, експертних, професійних платформ, партнерських мереж та ін.). Залучення громадян до процесу прийняття рішень, підвищення рівня та якості взаємодії між народними депутатами України (парламентськими фракціями, комітетами) та громадянами із залученням широкого кола заінтересованих сторін (неурядових організацій, органів місцевої влади та самоврядування, представників бізнесу, професійних спільнот, молоді, ВПО, ветеранів та ін. груп) для цільової комунікації; визначення проблем та досягнення консенсусу, де представники місцевих органів влади та самоврядування, НУО, професійні спільноти та народні депутати України (парламентські фракції, комітети) можуть об’єднати зусилля щодо формування й вивчення проблемних питань, формування порядку денного, пошуку, розробки, прийняття та адвокації ефективних рішень; створення моделей для вирішення регіональних, міжрегіональних, та загально-національних проблем на рівні парламенту, виконавчої влади, зокрема через законодавчі ініціативи.
  3. Посилення включення гендерного компоненту та соціальної інклюзії до роботи парламенту. Підвищення рівня обізнаності народних депутатів та їх команд про тематику гендерної рівності та соціальної інклюзії. Діяльність може включати підготовку аналітичних продуктів, проведення інформаційних кампаній, заходів спільно із парламентськими фракціями, комітетами щодо підготовки проєктів законів або виконання законодавства України та міжнародних зобов’язань у сфері гендерної рівності., ін. заходи. Важливою є співпраця з заінтересованими сторонами (НУО, органи місцевої влади та самоврядування, представники бізнесу, професійні спільноти, молодь, ВПО, ветерани та ін. групи).

До участі у конкурсі запрошуються офіційно зареєстровані організації громадянського суспільства з усіх регіонів України, що знаходяться на території, підконтрольній уряду України, і які мають достатню спроможність та досвід реалізувати відповідний проект.

Усі заявки, подані на конкурс, будуть розглянуті та оцінені незалежною комісією експертів на основі критеріїв відбору:

1. відповідність та ефективність проекту:

  • чітка постановка проблеми, ідентифікація та аналіз причин, наслідків та шляхів вирішення проблеми, що пропонуються проектом;
  • відповідність запропонованих цілей, діяльності і очікуваних результатів завданням конкурсу;
  • орієнтованість проекту на результат з вимірюваними короткостроковими та довгостроковими результатами;
  • чітка роль та активне залучення усіх зацікавлених сторін.
  • інноваційний підхід у роботі;
  • ідентифікація ризиків та шляхів їх мінімізації;
  • стійкий вплив на цільові групи.

2. спроможність організації:

  • попередній досвід успішного виконання проектів;
  • партнерство з місцевою владою та органами місцевого самоврядування, секретаріатами парламентських фракцій, народними депутатами України та їхніми командами, мас-медіа, неурядовими організаціями, громадськістю;
  • експертний потенціал членів організації та зовнішніх експертів.

Максимальний розмір гранту – до 600 000 грн для однієї організації

Очікувана тривалість проектів – до 8 місяців

Очікуваний початок діяльності – 15 грудня 2023 року

ЯК ПОДАВАТИ ЗАЯВКУ

Організації мають заповнити та надіслати:

  1. Заявку на участь (форма заявки)
  2. Логічну модель (форма моделі)
  3. Бюджет (форма бюджету)

Будь ласка, зверніть увагу, що:

  • в межах цього конкурсу гранти не можуть надаватися комерційним організаціям, політичним партіям, релігійним організаціям та фізичним особам;
  • з метою уникнення конфлікту інтересів, не будуть розглядатись заявки від організацій, в керівних органах яких перебувають народні депутати України діючого скликання, їхні помічники-консультанти, а також проєкти, керівниками яких пропонуються помічники-консультанти народних депутатів України діючого скликання. Обмеження, передбачене цим пунктом, не поширюється на об’єднання народних депутатів України, діяльність яких передбачена Законом України «Про статус народного депутата України».
  • заявка має подаватися українською мовою;
  • заявники будуть повідомлені про результати розгляду їхньої заявки електронною поштою;
  • рішення конкурсної комісії остаточне і перегляду не підлягає;
  • до 10% грантових коштів може бути спрямовано на розвиток інституційної спроможності організації.

Окрім цього, ГО «Інтерньюз-Україна» не надаватиме фінансування для:

  • будівництва або ремонту будівель і офісних приміщень;
  • сплати наявних фінансових або інших боргів організації;
  • участі в академічних програмах та тренінгах за кордоном;
  • діяльності політичного або релігійного характеру.

Останній термін подачі заявок – 13 листопада 2023 року

Всі заявки мають бути надіслані на адресу електронної пошти [email protected] не пізніше 23:59, 13 листопада 2023 року.

Питання щодо оголошення можна надсилати в письмовій формі на e-mail [email protected] до 9 листопада 2023 року.


Останні публікації цього розділу:

Тендерна пропозиція щодо постачання шин та інших автотоварів

Тендерна пропозиція щодо постачання товарів для забезпечення фізичної безпеки співробітників і надавачів послуг

Тендерна пропозиція на надання послуг друку інформаційних бюлетенів

Тендерна пропозиція щодо надання автотранспортних послуг з соціальних перевезень, евакуації населення

Навчальна програма DreamStart для осіб з інвалідністю

Конкурс на закупівлю портативних акумуляторів (повербанків)