Хакатон громадянського суспільства країн Східного партнерства – 2018
ЗАВЕРШЕНО
Хакатон громадянського суспільства країн Східного партнерства – 2018 збере 60 активістів, IT-фахівців і дизайнерів з Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Молдови та України. Протягом трьох днів розробники і експерти громадського сектору будуть створювати IT-інструменти і рішення, що допомагають громадським організаціям та активістам задовольняти потреби населення, а громадянам – брати участь в ухваленні рішень.
Найкраща ідея IT-інструменту отримає фінансову підтримку для повноцінної розробки і запуску запропонованого рішення.
Хакатон відбудеться 1-3 червня 2018 року у Мінську, Білорусь.
Мета Хакатона – допомогти встановити довгострокове співробітництво між громадянським суспільством і IT-спільнотою, в результаті чого будуть створені нові IT-інструменти для розширення цифрового участі громадян, підвищення прозорості державних витрат, участі населення в прийнятті рішень і поліпшення якості надаваних державою послуг.
Участь в «Хакатони громадянського суспільства країн Східного партнерства – 2018» – безкоштовна. Організатори також оплачують проїзд і проживання учасників з інших міст.
Учасники повинні відповідати наступним критеріям:
- бути фізичними особами,
- бути громадянином і проживати в одній з країн Східного партнерства,
- мати активну громадянську позицію (досвід роботи в цивільному секторі, волонтерський досвід, участь в ініціативних групах, і т.д.) або досвід роботи в
- IT-сфері та / або дизайні,
- вільно володіти російською та / або англійською мовою.
Заохочуються заявки на участь від активістів з регіонів, громадських ініціатив, молодих IT-фахівців і дизайнерів.
Критерії пропонованих IT-інструментів:
На «Хакатон громадянського суспільства країн Східного партнерства – 2018» приймаються ідеї IT-рішень, спрямованих на розширення цифрового участі громадянського суспільства, підвищення прозорості державних витрат, участі населення в прийнятті рішень і поліпшення якості державних послуг. Запропоновані рішення можуть являти собою інструменти електронного участі, електронної прозорості, рішення на основі відритих даних, рішення для мобілізації населення, надання послуг населенню громадськими організаціями, інструменти для забезпечення прозорості та підзвітності цивільного сектору.
Пропоновані IT-інструменти повинні розроблятися для однієї або більше країн Східного партнерства та можуть належати до однієї або декількох сфер застосування. Заохочуються рішення для місцевих громад і населення в регіонах.
Для реєстрації на «Хакатон громадянського суспільства країн Східного партнерства – 2018» необхідно заповнити онлайн-форму на сайті. Крайній термін реєстрації для громадських активістів – 18:00 за центральноєвропейським часом 23 квітня 2018 року; для IT-фахівців і дизайнерів – до 18:00 14 травня 2018 року.
Реєстрація відкрита як для індивідуальних заявників, так і для команд. Максимальна кількість учасників в команді при реєстрації – 3, серед них не менше одного профільного експерта і одного IT-фахівця або дизайнера.
Реєстрація тут.
В описі пропонованого IT-інструменту необхідно вказати:
- опис проблеми, і як пропонований IT-інструмент допоможе її (їх) рішенням;
- користувачі пропонованого IT-інструменту, і як запуск інструменту допоможе їм;
- інші IT-інструменти, спрямовані на вирішення тієї ж проблеми, і чим вони відрізняються від вашої пропозиції;
- як пропонований IT-інструмент допоможе проведення реформ і демократичних змін у вашій країні і інших країнах Східного партнерства;
- підтримка і оновлення пропонованого IT-інструменту в майбутньому.
Організатори повідомлять про результати відбору громадським активістам до 4 травня 2018 року. Заявки від IT-фахівців і дизайнерів приймаються до 14 травня 2018 року, результати відбору будуть оголошені до 18 травня 2018 року.
Будь ласка, скачайте і прочитайте керівництво для учасників, щоб отримати більш детальну інформацію про Хакатони. Питання організаторам приймаються по електронній пошті ([email protected]) не менше ніж за один робочий день до закриття реєстрації.
Більш детально тут.
Джерело: EaP Civil Society Hackathon.