Збори з відбору кандидатів до складу багатосторонньої групи з імплементації ІПВГ

Початок: 06.10.2023 о 08:00
Закінчення: 11.10.2023 о 17:00
Адреса: Київ,
Місце: буде опублікована за 15 днів до дати проведення зборів

Завершено

istockphoto-1325276224-612x612
Збори з відбору кандидатів до складу багатосторонньої групи з імплементації ІПВГ

На виконання Закону України «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях» та відповідно до наказу Міненерго від 27.07.2023 № 228 «Про затвердження Положення про багатосторонню групу з імплементації Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях», який зареєстрований в Мін’юсті 11.08.2023 за № 1376/40432, (Офіційний вісник України № 79 від 29.09.2023, ст.4529), а також відповідно до  пункту 6 розділу ІІІ Положення про багатосторонню групу з імплементації Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях» (далі – Положення), Міненерго інформує про проведення у період з 6  по  11  листопада зборів з формування оновленого складу багатосторонньої групи ІПВГ (далі – збори).

Інформація про дату, час і формат проведення зборів представників суб’єктів господарювання і  зборів представників громадських об’єднань  буде опублікована за 15 днів до  дати проведення зборів.

Відповідно до Положення, Багатостороння групи ІПВГ формується у складі 15 осіб – по п’ять представників від центральних органів виконавчої влади, від суб’єктів господарювання та від громадських організацій.

У зборах мають право брати участь представники суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях, розкриття інформації щодо яких є обов’язковим відповідно до Закону України «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях».

У зборах мають право брати участь представники громадських об’єднань, які зареєстровані в установленому законодавством порядку, до статутної діяльності яких віднесені питання представлення інтересів громадськості у сферах управління природними ресурсами, розкриття інформації про державні доходи від надрокористування та які є членами міжнародної асоціації ІПВГ.

Перелік документів, які подаються для участі у зборах.

1) Заява із зазначенням особи делегата зборів та осіб двох кандидатів до складу Багатосторонньої групи. У цій заяві можна запропонувати кандидата на посаду голови зборів та/або секретаря зборів.

Суб’єкт господарювання, який здійснює діяльність у видобувних галузях, громадське об’єднання можуть запропонувати не більше одного представника для участі в зборах (делегат зборів) та не більше двох кандидатів різної статі до складу Багатосторонньої групи, з яких, за рішенням зборів, обирається один член Багатосторонньої групи з огляду на необхідність забезпечення гендерного балансу при формуванні складу Багатосторонньої групи;

 2) До заяви додаються:     

для громадських об’єднань – інформація в довільній формі, що підтверджує представлення інтересів громадськості у сферах управління природними ресурсами, розкриття інформації про державні доходи від надрокористування та які є членами міжнародної асоціації ІПВГ;

для суб’єктів господарювання – інформація в довільній формі, що підтверджує провадження господарської діяльності у видобувних галузях.

З Положенням можна ознайомитися на вебсайті Міненерго (розділ «Діяльність», папка «Ініціатива забезпечення прозорості видобувних галузей») або за посиланням.  

Контактна особа – Лариса Микитко, державний експерт Директорату ресурсоефективних трансформацій, email: [email protected]