10 грудня у Києві відбудеться конференція, присвячена будівництву інклюзивної економіки в Україні. Її учасники обговорять перспективи впровадження в Україні корпоративного плану ESOP та бізнес-моделі employee ownership за досвідом США та Європи.
Реєстрація обов’язкова. Форма реєстрації тут: https://goo.gl/forms/b6gYQL6bpfh9PA2E2
Програма конференції: https://goo.gl/8umPDs
Сторінка події у Facebook: https://www.facebook.com/events/699948020165243/
Обговорювати перспективи бізнес-моделей ESOP та employee ownership будуть народні депутати, експерти-економісти, громадські активісти, а також іноземні експерти-практики через skype-зв’язок.
«Інклюзивність – одна з найбільш обговорюваних концепцій в Україні за останній час. Все більше українців починають розуміти, що «гра з нульовою сумою», коли комусь все, іншим нічого, не є ефективною моделлю соціальних відносин», – говорить один із співорганізаторів конференції Роман Скляров.
Критичний рівень розшарування населення та взаємної недовіри, що лише зросли після оприлюднення е-декларацій, потребує нових інклюзивних підходів, в першу чергу, в економіці. Адже проблема взаємної недовіри в Україні є не лише на вертикальному, але й на горизонтальному рівні, і її потрібно вирішувати.
Досвід США та країн Європи у розвитку бізнес-моделей, побудованих на employee ownership – спільній власності працівників та інвесторів на бізнес – показує, що побудувати інклюзивні моделі можливо і працюють вони більш ефективно.
І ключовим інструментом для цього, зазвичай, є корпоративний план ESOP або його різновиди, який дозволяє працівникам стати співвласниками підприємств, на яких вони працюють, на рівні з основним власником чи інвестором.
Саме тому, організатори конференції пропонують всім зацікавленим обговорити можливості використання в Україні механізму ESOP за досвідом США та Європи та перспективи для employee ownership моделей загалом. Чи зможе це допомогти побудувати в Україні інклюзивну економіку та економіку довіри? Спробуємо дати відповідь на конференції.