1 жовтня о 17 годині в Національному Центрі Народної Культури «Музей Івана Гончара» відбудеться відкриття виставки робіт Єлизавети Федорівни Миронової (1929-2010) – української майстрині декоративного розпису, художниці-самоуки.
На виставці будуть представлені твори майстрині з приватної колекції її родини. Окрім картин будуть виставлені фотографії, рукописи та видання ілюстрованих нею книжок.
Сходження Єлизавети Миронової до визнання й слави було нелегким і довгим. Хоча потяг до краси і творчості виявився в ранньому дитинстві. Ще зовсім малою вона могла годинами роздивлятись «лисиці» від морозу на шибках, тіні від каганця на стінах і малювати все побачене. Особливо подобались їй материні барвисті розписи, що прикрашали стіни домівки. Саме за ними маленька Єлизавета засвоювала азбуку народного малювання, проходила практичну материнську школу. Гострі враження дитячих літ впродовж життя наснажували творчість майстрині.
Про цей період життя художниця занотовує у своїх спогадах: «Пам’ятаю, як мати відрізала шмат простого полотно та й каже: “Бери, дочко, цю основу. Вона міцна, не рветься. Барви бери у сонця та іди в люди.” Я довго стояла, мов укопана, дивилася на матір, щоб увібрати її образ назавжди у свою душу… У маленькій хатині із заплаканими віконцями, на старій скрині, що правила за стіл, я розмістила той шмат полотна, намотала на палички квачики вати із старої куфайки, поклала фарби, намішані з усього, що було під рукою, – буряка, глини, сажі, та й вивела першу свою картину-пісню, пісню-тугу: «Зійди, зійди, місяченьку, ще й ясна зоря, Та освіти доріженьку, де живе вдова, А в тієї удовиці дочка молода.»
Єлизавета Миронова створювала живописно-декоративні панно-картини, в яких дуже часто зустрічаються збережені в пам’яті сошниківські зозулі й лелеки, в’юнкий барвінок і струнка рожа, степовий курган і вітряк-шестикрил, глибино народні образи-метафори. Вона автор ілюстрацій до дитячих книг «Веснянка», «Де найкраще місце на землі?», «А де ж наша зозуля?» та декорацій до фільму «Ніч на Івана Купала». У семидесяті роки Миронова Єлизавета Федорівна працювала в тандемі з чоловіком Яворським Леонідом Федоровичем. Саме цій парі належало оформлення ресторану «Козачий дозор» у Запоріжжі, готелю «Україна» в Москві та ресторану «Курені» в Києві.
Її диво-картини мандрували країнами Бельгії, Італії, Канади, США, Югославії і Японії. Роботи художниці знаходяться в багатьох приватних колекціях як в Україні так і за кордоном.
Ласкаво запрошуємо на виставку!
Виставка триватиме до 11 жовтня 2015 року
Вхід на відкриття виставки – вільний, в інші дні – за вхідним квитком
Вартість квитка: 30 грн. – для дорослих, 9 грн. – для студентів, школярів, пенсіонерів
Музей працює щодня, з 10:00 до 17:30, окрім понеділка та останнього вівторка місяця