Відкриття мандрівної інклюзивної виставки «Вірити можна: історії людей з інвалідністю»

Початок: 22.10.2021 о 12:00
Закінчення: 22.10.2021 о 18:00
Адреса: вул. У. Самчука, 22, Львів,
Місце: у приміщенні Сенсотеки

Завершено

245642534_1509961076018770_2779516967515485390_n
Відкриття мандрівної інклюзивної виставки «Вірити можна: історії людей з інвалідністю»

З 22 жовтня у Львові у приміщенні Сенсотеки (вул. У. Самчука, 22) відкриється і почне свою подорож Україною перша мандрівна інклюзивна виставка «Вірити можна: історії людей з інвалідністю». У Львові виставка буде відкрита до 31 жовтня. В Україні загалом заплановано чотири покази виставки – у Львові, Слов’янську, Харкові та Києві, з 22 жовтня до 19 грудня 2021 року. У листопаді-грудні у Берліні також відкриється німецька частина виставки. 

У центрі уваги виставкового проєкту знаходяться люди з інвалідністю з України та Німеччини. Всього до виставки залучені 30 героїв, які поділились під час інтерв’ю своїми особистими історіями та розповіли про перешкоди, з якими стикалися люди з інвалідністю в минулому і про те, як вони живуть сьогодні. Зокрема герої виставки є безпосередніми свідками різних вагомих національних подій, які відбулись в Німеччині та Україні з початку Другої світової війни до сьогодні.

Герої виставки розмірковують над історичним минулим стосовно змін у розумінні «інвалідності» та над тим, яке значення минуле може мати для сучасного покоління та для захисту прав людей з інвалідністю.

Зокрема героями виставки стали троє митців з інвалідністю зі Львова, які займаються музикою, літературою та театром. Це бандурист та лірник Лайош Молнар, письменниця Анастасія Олексюк та автор рецензій на книги Ігор Зіньчук. Фокус на інклюзії в мистецтві у Львові є не випадковим, оскільки львівські партнери “Непротоптана стежина” працюють у цій темі і сприяють розвитку інклюзії у культурі  Львова від 2001 р.

Гості виставки зможуть познайомитись з різними історіями про особисті враження та досвіди людей з інвалідністю, а також зануритись в атмосферу життя героїв через уривки з інтерв’ю, фізичні експонати та інсталяції, які підкреслюють різні контексти їхніх особистих історій.

Виставка є різноформатною, що робить її доступною для всіх бажаючих. Основні елементи експозиції представлені також в аудіоформатах, текстом Брайля та адаптовані для легкого читання. Деякі експонати мають тактильні копії для незрячих. Крім того приміщення Сенсотеки є доступним для незрячих людей та людей, що пересуваються на кріслах колісних, тож ми сподіваємось, що таким чином виставку відвідають різні глядачі з інвалідністю та без.

 Посилання на подію https://fb.me/e/1ffk1Qqjx  

Організатором виставки у Львові є Мистецько-терапевтичний центр «Непротоптана стежина»

Контактна особа:
Анастасія Войтюк, керівниця організації «Непротоптана стежина»
E-Mail: [email protected]
Тел.: +38 096 218 4447

www.stezhyna.com   

Інклюзивна виставка є частиною програми “INKuLtur – за інклюзію в культурі”, яка реалізується німецькою організацією DRA e.V. у партнерстві з Благодійним фондом «Крок за кроком», Платформою ініціатив «Теплиця» та Мистецько-терапевтичним центром «Непротоптана стежина» за фінансової підтримки міністерства закордонних справ Німеччини.