Відкрита лекція DRI “Міжнародні стандарти, верховенство права, європейські цінності та реформа Конституційного Суду України”

Початок: 27.03.2017 о 16:00
Закінчення: 27.03.2017 о 19:00
Адреса: Київ,
Місце: Музей НаУКМА
Democracy Reporting International; Наукове товариство НаУКМА

Завершено

thumbnail_open_lecture_8
Відкрита лекція DRI “Міжнародні стандарти, верховенство права, європейські цінності та реформа Конституційного Суду України”

27 березня 2017 р. Democracy Reporting International та Наукове товариство НаУКМА запрошує студентів та молодих правників на відкриту лекцію, яку проведуть провідні фахівці в сфері конституційного та міжнародного права.

Програма лекції

15:50 – 16:00 || Реєстрація учасників

16:00 – 17:00 || Лекція Романа Петрова, д.ю.н., доктора філософії (Велика Британія), професора, завідувача кафедри міжнародного права і спеціальних правових наук НаУКМА, керівник кафедри ім. Жана Моне з права ЄС, про цінності Європейського Союзу, про верховенство права, захист прав людини та демократію.

17:00 – 17:10 || Перерва на каву

17:10 – 19:00 || Лекція Андрія Козлова (попередньо підтверджено), члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, спостерігача при Конституційній комісії України, про реформування єдиного органу конституційної юстиції в Україні, процедуру обрання суддів КСУ та інші новели Конституції та законопроекту, розробленого Радою з питань судової реформи.

Відкрита лекція відбувається в рамках всеукраїнського студентського турніру Democracy Reporting International з дебатів “Конституція: на шляху до змін”. Відкрита лекція та дебати організовуються у співпраці з Науковим товариством НаУКМА. Дебати пройдуть 28 березня між командами з представників молодіжної організації Європейська молодь України та Open Ukraine Foundation Youth Community (OUFYC).

Після лекції учасники та слухачі запрошуються на неформальне спілкування за кавою.

Місце проведення: м. Київ, вул. Сковороди, 2, Музей НаУКМА (вхід з Контрактової площі, біля бібліотеки Антоновичів та Сонячного годинника)

Попередня реєстрація обов’язкова: https://goo.gl/forms/4T3XUTOGcxDvHI1E2

Загальний контекст подіїНа порядку денному у Верховній Раді України стоїть питання ухвалення нового закону про Конституційний суд, який внесений до парламенту за номером 5336-1, проте цей проект містить ряд критичних положень, що вимагають всебічної дискусії та обговорення. Одними із таких проблемних аспектів є процедура обрання суддів Конституційного суду, формування конкурсних комісій та врегулювання процесу розгляду конституційної скарги. Які міжнародні практики, європейські підходи та вихідні позиції існують наразі? Чи може Україна запозичити успішний досвід інших країн? Чому законопроект запропонував саме такий особливий порядок формування конкурсних комісій і призначення суддів КСУ? На всі ці та інші питання намагатимуться знайти відповідь запрошені спікери під час відкритої лекції.