В Новомиргороді відкриється мандрівна виставка «На Зламі»

Початок: 22.02.2022 о 14:00
Закінчення: 22.02.2022 о 15:00
Адреса: вул. Соборності, 112, Новомиргород, Україна
Місце: колишня Новомиргородська РДА

Завершено

НовомиргородJPG
В Новомиргороді відкриється мандрівна виставка «На Зламі»

22 лютого, в Міжнародний день підтримки жертв злочинів, о 14:00 в приміщенні колишньої Новомиргородської РДА (м. Новомиргород, вул. Соборності, 112) відбудеться відкриття мандрівної виставки «На Зламі» про зміни в житті цивільного населення внаслідок війни на Донбасі. 

Виставка поєднує особисті історії свідків та постраждалих з інфографікою та статистичними доказами, які показують наскільки глибокі зміни відбулись в структурі суспільства після початку збройного конфлікту на Сході України.

«На Зламі» демонструє особисті переживання постраждалих про страх перед війною, злам звичного життя та незаконні ув’язнення на непідконтрольній території України. Виставка звертає увагу глядачів на проблеми адаптації ВПО, демографічні зміни в Донецькій та Луганській областях, відсутність спільного бачення щодо шляхів реінтеграції тимчасово окупованих територій.

З червня 2019 року виставка побувала в понад 20 містах України. Зокрема, демонструвалася в Києві в музеї «Золоті Ворота», Музеї АТО в Дніпрі, у холі Луганської обласної військово-цивільної адміністрації в Сєвєродонецьку, міській раді Житомира, музеях та бібліотеках в Хмельницькому, Кропивницькому, Вінниці, Дружківці, Черкасах, Краматорську.

У відкритті виставки візьмуть участь:

  • Надія Нестеренко, аналітикиня «Східноукраїнського центру громадських ініціатив».
  • Марія Білякова, документаторка БФ Восток SOS.

Презентація та створення виставки «На Зламі» стали можливими у рамках проекту «Уповноваження громадського суспільства для трансформації культури пам’яті – ненасильницькі шляхи вирішення жорстокого минулого Донбасу», що реалізується громадськими організаціями Kurve Wustrow (Німеччина) та Східноукраїнським центром громадських ініціатив (Україна) спільно з партнерами за підтримки Федерального уряду Німеччини.