Українські, німецькі та сирійські митці представлять на Гогольфесті історії переселенців та біженців

Початок: 18.09.2016 о 08:00
Закінчення: 25.09.2016 о 17:00
Адреса: вул. Біломорська, 1, Київ,
Місце: Платформа арт-завод

Завершено

poster_Program
Українські, німецькі та сирійські митці представлять на Гогольфесті історії переселенців та біженців

В рамках цьогорічного Гогольфесту за підтримки Агентства ООН у справах біженців розпочне роботу  «Сцена переселенця». Спеціальна театральна програма, куратором якої є міжнародний проект «Театр переселенця», об’єднає у Києві українських, сирійських та німецьких експертів, які працюють з темами біженців та переселенців.

«Театр як останній вихід, як останнє сховище під час втечі. Війна триває в наших душах, коли наші тіла вже врятувались від жахіть війни чи переслідувань? Учасники і глядачі шукатимуть відповіді на ці питання в матерії театру, яку вони знають чи раптом дізнались про неї, як про свій єдиний вихід», – пояснює Георг Жено, німецький режисер, один із засновників «Театру переселенця».

Програма розпочнеться 18 вересня виставою «Де Схід?». В ній звучатимуть монологи жителів Донбасу, які діляться своїми історіями про життя до і після переселення. Акторами виступлять самі переселенці, які розкажуть що трапилося з ними за час конфлікту і як вони переживають розлуку з домом.

«Найскладніші кризові періоди в історії часто пов’язані із культурним сплеском. Подібну тенденцію ми спостерігаємо зараз в Україні, де конфлікт на сході став відправною точкою для появи нових форм і напрямків у театрі. Цей явище, з одного боку, допомагає переселенцям на психологічному рівні і, водночас, збагачує український театральний простір, наближаючи його до європейського дискурсу щодо біженців», – зазначив Пабло Матеу, Голова Агентства ООН у справах біженців в Україні.

Спеціальним гостем фестивалю буде берлінський Maxim Gorki Theater, визнаний кращим театром Німеччини у 2014 і 2016 році.  Уже декілька років на базі театру працює трупа з акторів та актрис, які були змушені тікати зі своєї батьківщини через військові дії або страх переслідувань. На фестивалі вони покажуть перфоманс «Скелет слона в пустелі», що базується на свідченнях сирійського автора Айхам Маід Агха про війну в Сирії.

В рамках «Сцени переселенця» також діятиме окрема дитяча програма «Displaced Kids», що ставить за мету допомогти дітям-переселенцям адаптуватися у нових умовах проживання за допомогою театральних проектів. В межах фестивалю планується організувати тиждень дитячих занять з драматургами, акторами та художниками, по результатам якої діти презентують свою власну виставу.

Гостей чекає постановка про стереотипи «ZlatoМісто» від полтавського Театру сучасного діалогу, форум-вистава про жінок-переселенок від київського «Театру для діалогу», прем`єрний показ вистави «Папа розбереться», круглі столи за участю українських та іноземних театральних експертів, які працюють із методикою театру.

Детальніше із програмою «Сцени переселенця» можна ознайомитися на сайті www.unhcr.org.ua.

Сторінка події на Фейсбук.

Контактна інформація:

  • Анастасія Пугач, прес-секретар Театру Переселенця, 095674313, 0933245260, [email protected].
  • Ольга Пустовіт, 0673758105, Спеціаліст з питань громадської інформації Агентства ООН у справах біженців, [email protected].

Джерело: УВКБ ООН.