У січні Музей Майдану започатковує ще одну практику вшанування Небесної Сотні

Початок: 01.01.2021 о 12:00
Закінчення: 02.01.2021 о 13:00
Адреса: алея Героїв Небесної Сотні, 6 , Київ, Україна
Місце: біля Дзвону Гідності

Завершено

Майдан
У січні Музей Майдану започатковує ще одну практику вшанування Небесної Сотні

Наша пам’ять плинна, мінлива і вибіркова. Наші спогади легко піддаються навіюванню і маніпуляції. Аби наша історична пам’ять залишалася яскравою і суспільство не втрачало здатність засвоювати важливі уроки минулого, належно застосовувати набутий досвід і передавати його прийдешнім поколінням – важливо активізувати її сучасними практиками пам’ятання.

Саме тому Національний музей Революції Гідності з 1 січня 2021 року започатковує комеморативну практику, головний посил якої – вшанувати персонально факт приходу у світ кожного нашого співвітчизника, який загинув, і традиційно подарувати як за життя квітку у цей день. А цим – висловити Небесній Сотні почуття вдячності за їхній громадянський вибір, за героїчний подвиг і самозреченість. А також надати можливість широким колам відвідувачів меморіального простору на алеї Героїв Небесної Сотні дізнатися більше про загиблих під час Революції Гідності.

Коли: 1–2 січня, 12:00
Де: алея Героїв Небесної Сотні, 6
біля Дзвону Гідності

Ця акція спрямована на інституалізацію колективної пам’яті про значущі події – Революцію Гідності, зміцнення моральних зв’язків між різними представниками українського суспільства, розширення доступних форм вшанування пам’яті наших достойників.

У день народження Героя Небесної Сотні перед Дзвоном Гідності, який відкрили й освятили наприкінці 2020 року біля каплиці архістратига Михаїла й українських Новомучеників, з’являтиметься портрет Героя і жива квітка, лунатиме пам’ятний дзвін. Портрети і квіти встановлюватимуть співробітники Національного музею Революції Гідності, рідні Героїв Небесної Сотні, волонтери.

У січні відзначаємо дні народження одинадцяти Героїв Небесної Сотні: Олександра Бадери (1 січня), Олександра Царька (2 січня), Олександра Щербанюка (2 січня), Володимира Чаплінського (13 січня), Андрія Мовчана (17 січня), Юрія Пасхаліна (18 січня), Анатолія Корнєєва (23 січня), Олександра Подригуна (23 січня), Михайла Жизневського (26 січня), Івана Тарасюка (28 січня), Богдана Калиняка (29 січня).

Більше про кожного з Небесної Сотні можна дізнатися на сайті Музею Майдану.

“Дзвін Гідності стверджує громадянський подвиг Героїв Небесної Сотні, застерігає нас від втрати пам’яті, зміцнює нашу національну єдність і силу, виявляє готовність продовжувати боротьбу за нашу свободу, гідність, майбутнє. Дзвін Небесної Сотні – особливий церемоніальний і символічний об’єкт, що допоможе відвідувачам цього меморіального простору вшанувати пам’ять загиблих величним посилом до них крізь час і простір. А ще біля Дзвону у дні народження героїв з’являтиметься їхній портрет і жива біла квітка як символ чистоти і вічного життя, як знак нашої пам’яті і шани”, – наголошує Ігор Пошивайло, генеральний директор Національного музею Революції Гідності.
 
Пресслужба Національного музею Революції Гідності: +38 098 66 11 833, [email protected]