У Пирятині відкривається мандрівна виставка «На Зламі»

Початок: 11.05.2023 о 13:00
Закінчення: 11.05.2023 о 14:00
Адреса: вул. Соборна, 42, Пирятин,
Місце: приміщення Пирятинської міської ради

Завершено

пирятин
У Пирятині відкривається мандрівна виставка «На Зламі»

11 травня о 13:00 у приміщенні Пирятинської міської ради (вул. Соборна, 42, Пирятин) Східноукраїнський центр громадських ініціатив за сприяння Пирятинської міської ради та Громадської організації “Агенція розвитку Пирятинщини” презентує  мандрівну виставку «На Зламі».

Виставка складається з 18 стендів, кожен з яких присвячений одній із проблем – «зламам»: суспільним явищам, які вплинули на розвиток українського суспільства під час війни. Виставкові стенди є двосторонніми. На одній стороні розміщено уривки з історій людей, з якими документатори правозахисних організацій записали інтерв’ю. Опитані – це люди, які постраждали від обстрілів, ті, кого переслідували незаконні збройні формування та піддали незаконному ув’язненню за активну громадську позицію, ідейні переконання та релігійні вірування. Постраждалі описують події, які відбулися з ними, говорять про свої почуття, діляться рефлексіями щодо пережитого.

На другій стороні стендів розміщені ілюстрації – збірний образ, який доповнює історії та візуалізує проблему, якій присвячено стенд. Інфографічні зображення, розміщені на стендах, покликані врівноважити суб’єктивні висловлювання героїв виставки об’єктивною інформацією – даними соціологічних опитувань, результатами досліджень. Статистична інформація показує зміни, які відбувалися на рівні українського суспільства чи держави загалом.

Виставка розкриває події в контексті «невидимих шрамів» (сексуальне насильство), розповідає про проблеми родичів зниклих безвісти. Виставка звертає увагу на перехід з мирного життя у воєнне, в т.ч. і через  волонтерство та доєднання до добровольчих військових формувань. Стенди містять карту з місцями утримання полонених на застосування сексуального насилля на території Донецької та Луганської областей. «На Зламі» дає можливість замислитись над питанням “Що означає відновлення справедливості для тих, хто пережив цю війну?».

Виставка «На Зламі» подорожує країною з 2019 року та побувала в понад 38 містах України. Зокрема, в Полтавській обласній державній адміністрації, Свято-Успенському кафедральному соборі м. Полтави, Миргороді, Кременчуці, Лубнах, у Києві в музеї «Золоті Ворота», Музеї АТО в Дніпрі, у холі Луганської обласної військово-цивільної адміністрації в Сєвєродонецьку, в міській раді Житомира, музеях та бібліотеках в Хмельницькому та ін.

І ось 11 травня виставка презентується в Пирятині. А далі продовжить свої мандри країною!

Запрошуємо на відкриття!

Вхід на відкриття виставки “На Зламі” у приміщенні Пирятинської міської ради безкоштовний.

Презентація виставки “На Зламі” відбудеться в рамках проєкту “Розширення можливостей громадянського суспільства для трансформації культури пам’яті – ненасильницький внесок у протидію агресії Росії”, що реалізується громадськими організаціями Kurve Wustrow (Німеччина) та Східноукраїнським центром громадських ініціатив (Україна) спільно з партнерами за підтримки Федерального уряду Німеччини.