У Прилуках відкривається мандрівна виставка «На Зламі»

Початок: 14.12.2023 о 12:00
Закінчення: 14.12.2023 о 13:30
Адреса: Прилуки,
Місце: Прилуцький краєзнавчий музей імені В. І. Маслова

Завершено

Прилуки_Монтажна область 1 (1) (5)
У Прилуках відкривається мандрівна виставка «На Зламі»

14 грудня о 12:00 в м. Прилуках, Чернігівська область у приміщенні Прилуцького краєзнавчого музею імені В. І. Маслова (вул. вул. Київська, 277) Східноукраїнський центр громадських ініціатив  презентує мандрівну виставку «На Зламі». 

Виставка складається з 18 стендів, кожен з яких присвячений одній із проблем – «зламам»: суспільним явищам, які вплинули на українське суспільство під час війни. Cтенди є двосторонніми. На одній стороні стендів розміщено уривки зі свідчень зібраних правозахисниками від людей, постраждалих під час війни. На другій стороні стендів розміщені ілюстрації – збірний образ, який доповнює історії та візуалізує проблему, якій присвячено стенд. Інфографічні зображення урівноважують суб’єктивні висловлювання героїв виставки об’єктивною інформацією – даними соціологічних опитувань, результатами наукових досліджень, статистикою. 

Виставка показує перехід українського суспільства з мирного життя у воєнне, в т.ч. і через  волонтерство та доєднання до добровольчих військових формувань. На стендах можна знайти спогади тих, хто постраждав від обстрілів, тих, кого переслідували незаконні збройні формування та піддали незаконному ув’язненню. Тут же розміщено свідчення постраждалих від сексуального насильства та родичів зниклих безвісти. Постраждалі описують події, які відбулися з ними, говорять про свої почуття, діляться рефлексіями щодо пережитого. «На Зламі» не лише пропонує інформацію про пережиті українцями суспільні трансформації, але і дає можливість замислитись над питанням «Що означає відновлення справедливості для тих, хто пережив цю війну?».

«На Зламі» подорожує країною з 2019 року та побувала у 39 містах України. Виставка експонувалася у національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» та музеї «Золоті ворота» у Києві, в холі Полтавської обласної адміністрації та Луганської обласної військово-цивільної адміністрації в Сєвєродонецьку, музеї АТО в Дніпрі, в міських радах Житомира та Вінниці, музеях та бібліотеках Хмельницького, Кропивницького, Черкас та інших міст.

І ось 14 грудня виставка презентується в Прилуках. А далі продовжить свої мандри країною.

Запрошуємо на відкриття!

Вхід на відкриття виставки “На Зламі” у приміщенні Прилуцького краєзнавчого музею імені В. І. Маслова безкоштовний.

Презентація виставки “На Зламі” відбудеться в рамках проєкту “Посилення громадянського суспільства для трансформації культури пам’яті – ненасильницькі зусилля для протидії війні Росії проти України”, що реалізується громадськими організаціями Kurve Wustrow (Німеччина) та Східноукраїнським центром громадських ініціатив (Україна) спільно з партнерами за підтримки Федерального уряду Німеччини.