У Ніжині відкривається мандрівна виставка «На Зламі»

Початок: 24.10.2023 о 13:00
Закінчення: 24.10.2023 о 14:30
Адреса: вул. Батюка, 16, Ніжин, Чернігівська обл., Україна
Місце: Ніжинський міський будинок культури
ГО “Східноукраїнський центр громадських ініціатив”

Завершено

Ніжин_24_жовтня_3
У Ніжині відкривається мандрівна виставка «На Зламі»

24 жовтня о 13:00 в м. Ніжин, Чернігівська область у приміщенні Ніжинського міського будинку культури (вул. Батюка, 16) Східноукраїнський центр громадських ініціатив  презентує мандрівну виставку «На Зламі». 

Виставка складається з 18 стендів, кожен з яких присвячений одній із проблем – «зламам»: суспільним явищам, які вплинули на українське суспільство під час війни. Cтенди є двосторонніми. На одній стороні стендів розміщено уривки зі свідчень зібраних правозахисниками від людей, постраждалих під час війни. На другій стороні стендів розміщені ілюстрації – збірний образ, який доповнює історії та візуалізує проблему, якій присвячено стенд. Інфографічні зображення урівноважують суб’єктивні висловлювання героїв виставки об’єктивною інформацією – даними соціологічних опитувань, результатами наукових досліджень, статистикою. 

Виставка показує перехід українського суспільства з мирного життя у воєнне, в т.ч. і через  волонтерство та доєднання до добровольчих військових формувань. На стендах можна знайти спогади тих, хто постраждав від обстрілів, тих, кого переслідували незаконні збройні формування та піддали незаконному ув’язненню. Тут же розміщено свідчення постраждалих від сексуального насильства та родичів зниклих безвісти. Постраждалі описують події, які відбулися з ними, говорять про свої почуття, діляться рефлексіями щодо пережитого. «На Зламі» не лише пропонує інформацію про пережиті українцями суспільні трансформації, але і дає можливість замислитись над питанням «Що означає відновлення справедливості для тих, хто пережив цю війну?».

«На Зламі» подорожує країною з 2019 року та побувала у 39 містах України. Виставка експонувалася у національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» та музеї «Золоті ворота» у Києві, в холі Полтавської обласної адміністрації та Луганської обласної військово-цивільної адміністрації в Сєвєродонецьку, музеї АТО в Дніпрі, в міських радах Житомира та Винниці, музеях та бібліотеках Хмельницького, Кропивницького, Черкас та інших міст.

І ось 24 жовтня виставка презентується в Ніжині. А далі продовжить свої мандри країною.

Запрошуємо на відкриття!

Вхід на відкриття виставки “На Зламі” у приміщенні Ніжинського міського будинку культури безкоштовний.

Відкриття виставки відбудеться за підтримки Ніжинської територіальної громади та Ніжинського міського молодіжного центру.

Презентація виставки “На Зламі” відбудеться в рамках проєкту “Посилення громадянського суспільства для трансформації культури пам’яті – ненасильницькі зусилля для протидії війні Росії проти України”, що реалізується громадськими організаціями Kurve Wustrow (Німеччина) та Східноукраїнським центром громадських ініціатив (Україна) спільно з партнерами за підтримки Федерального уряду Німеччини.