Сесія обміну досвідом «Відновлення України: досвід та уроки Генерального інспектора з питань відновлення Афганістану (SIGAR)»

Початок: 15.12.2023 о 16:00
Закінчення: 15.12.2023 о 17:30
Адреса: платформа Zoom, Україна
Місце: онлайн
Інститут аналітики та адвокації
Телефон: +380505667738
E-mail: [email protected]

Завершено

Sigar_1200x630
Сесія обміну досвідом «Відновлення України: досвід та уроки Генерального інспектора з питань відновлення Афганістану (SIGAR)»

Інститут аналітики та адвокації запрошує на сесію обміну досвідом «Відновлення України: досвід та уроки Генерального інспектора з питань відновлення Афганістану (SIGAR)»

15 грудня, 16:00 – 17:30, у рамках дискусійної платформи, ініційованої Інститутом аналітики та адвокації, відбудеться третя онлайн-сесія обміну досвіду з інституціями, які брали участь у відбудові країн, які постраждали внаслідок масштабних природних та/або військових потрясінь.

Наприкінці 2001 року США здійснили військову кампанію в Афганістані з метою знищення Аль-Каїди, усунення від влади талібів і перебудови країни. З 2002 року розпочалася багаторічна кампанія допомоги та відновлення Афганістану. Її загальна вартість склала 147 млрд доларів. У 2008 році Конгрес США створив Офіс спеціального генерального інспектора з питань відбудови Афганістану (SIGAR) для забезпечення незалежного та об’єктивного нагляду за проєктами та роботами з відновлення Афганістану.

Враховуючи більш ніж 14-річний досвід SIGAR зі здійснення контролю та ведення звітності за відбудовою та відновлення Афганістану, Інститут аналітики та адвокації влаштовує онлайн-сесію для обміну досвіду з представниками SIGAR, щоб вивчити уроки, як запобігти неправильному управлінню, шахрайству чи зловживанню коштами. Фокус зустрічі буде насамперед на механізмах контролю та нагляду, які (не) спрацювали, та винесених уроках масштабної програми відбудови Афганістану Сполученими Штатами Америки.

У рамках зустрічі заступниця Голови Агентства відновлення України Валерія Іванова розповість, які наразі інструменти контролю існують в українській інституційній архітектурі відбудови та в діяльності Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України зокрема.

Формат заходу передбачає відкрите онлайн спілкування з представниками SIGAR та громадських організацій, що працюють у сфері відбудови, громадського контролю та відкритих даних. 

Дата та час: 15 грудня, 16:00 – 17:30 (за київським часом)
Формат: зустріч на платформі Zoom
Робоча мова: англійська (з перекладом на українську)

Попередня реєстрація за посиланням.

Зустріч відбудеться за підтримки офісу спеціального генерального інспектора з питань відбудови Афганістану (SIGAR), Transparency International Ukraine та BHP Foundation  в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст сесії обміну досвідом є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.