Сексуальне насильство, пов’язане з війною: документування та розслідування

Початок: 07.03.2024
Адреса: Львів,
Місце: в Lviv Media Hub

Завершено

post_violence_920x1480px
Сексуальне насильство, пов’язане з війною: документування та розслідування

З початку повномасштабної військової агресії РФ прокурори Офісу Генерального прокурора зафіксували 270 фактів сексуального насильства, повʼязаного з конфліктом.  Найбільшу кількість випадків зафіксовано у Херсонській, Київській та Донецькій областях. В Україні та інших державах були створені спеціальні групи, які документують свідчення постраждалих від цих злочинів. Та наш досвід, на жаль, не є унікальним. 

7 березня о 16:30  Мережа DOCU/CLUB ГО “Докудейз” спільно з командою Львівського медіафоруму та Асоціацією жінок-юристок України “ЮрФем” проведуть подію, під час якої відбудеться перегляд документального фільму “Абетка” естонської документалістки Мадлі Ляене та обговорення проблеми сексуального насильства, повʼязаного з конфліктом. 

Головною героїнею фільму є 19-річна Веле, яка постраждала від сексуального насильства під час громадянської війни в Ліберії.  Усе, чого вона прагне, – це навчитися читати й писати, щоб не відставати від своєї семирічної доньки. Навіть те, що вона може самостійно написати власне ім’я, після довгих років громадянської війни в Ліберії означає крок до незалежності – подалі від болісного минулого, до кращого майбутнього.

Участь в обговоренні візьмуть:

  • Христина Кіт, голова правління Асоціації жінок-юристок України “ЮрФем”, юристка, адвокатка,
  • Мирослава Квасниця, координаторка Центру допомоги врятованим.

Також до участі у розмові запрошено представника Офісу Генерального прокурора з департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту.

Модеруватиме дискусію Зоя Красовська, аналітикиня Львівського медіафоруму та ГО «Жінки в медіа».

Подія відбудеться 7 березня о 16:30 у приміщенні Lviv Media Hub за адресою: м. Львів, вулиця Шевченка, 120Г (простір KIVSH, корпус 1).

Вхід вільний за умови реєстрації на подію:  https://forms.gle/VGWGBk7cpcumQjTc8