Проект “Що таке пам’ятати” ініціює публічну дискусію з експертами та членами родин загиблих захисників “Остання шана захисникові: від трагічної звістки до місця спочинку”.
Учасники дискусії:
• Юлія Стрельчук – головна спеціалістка Відділу військово-патріотичного виховання Департаменту соціального забезпечення МОУ, дружина загиблого захисника;
• Михайло Котелевський – полковник, головний спеціаліст відділу репатріаційних заходів та пошукової роботи Управління цивільно-військового співробітництва Генерального Штабу Збройних Сил України (СІМІС), гуманітарного проекту Збройних Сил України «ЕВАКУАЦІЯ 200»;
• Юрій Ватрич – підполковник, Заступник військового комісара, начальник сектору комплектування Київського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки;
• Олександр Терещенко – ветеран, захисник ДАП, заступник Міністра у справах ветеранів (2018–2021 рр.);
• Людмила Рибченко – заступниця генерального директора Національного музею історії України у Другій світовій війні, кандидатка історичних наук.
Модераторка:
Оксана Іванців – засновниця проекту “Що таке пам’ятати”, голова ГО “Arts&Rights”
Дзвінок у двері, трагічна звістка – саме у цей момент і починається вшанування пам’яті загиблого захисника. Наскільки держава підтримує рідних у страшний момент, коли вони чують, що той, кого вони чекають з фронту, повернеться уже в труні? Як добре організований ритуал поховання, щоб сім’я змогла попрощатись із захисником, а не витрачати час на організаційні моменти? Ці моменти, зрештою, впливають на все їх подальше переживання втрати.
В цій розмові ми хочемо поговорити якраз про те, наскільки добре організований і продуманий цей процес в державі Україна? Який шлях ми пройшли за останні 8 років? І що нам ще слід зробити, щоб підтримати сім’ї загиблих захисників у найтрагічніший момент?
За бажання відвідати дискусію особисто, просимо вас пройти реєстрацію за посиланням.
Проект “Що таке пам’ятати” реалізує ГО Arts&Rights за підтримки Українського культурного фонду. Партнери проекту: Міністерство у справах ветеранів України, Український інститут національної пам’яті, креативне бюро Plaiburo.