«ПРИЙШЛИ, ЗАСПІВАЛИ, ПЕРЕМОГЛИ!»: проєкт до 100-річчя південноамериканської прем’єри «Щедрика»

Початок: 29.01.2024
Адреса: Київ,
Місце: в Національній музичній академії України імені П. І. Чайковського

Завершено

виставка2
«ПРИЙШЛИ, ЗАСПІВАЛИ, ПЕРЕМОГЛИ!»: проєкт до 100-річчя південноамериканської прем’єри «Щедрика»

29 січня 2024 року о 13.00 в Національній музичній академії України імені П. І. Чайковського (у фойє другого поверху Оперної студії) відбудеться відкриття виставки «Прийшли, заспівали, перемогли!», присвяченої історії світових гастролей Української Республіканської Капели під орудою Олександра Кошиця та міжнародного тріумфу «Щедрика» Миколи Леонтовича.

Це авторський проєкт дослідниці історії «Щедрика» та культурної дипломатії України, засновниці Інституту Леонтовича, Тіни Пересунько, який вона реалізовує за підтримки Відділу освіти, преси та культури Посольства США в Україні.

В урочистостях візьмуть участь Ректор Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського Максим Тимошенко, представники Посольства США в Україні, команда Інституту Леонтовича, скрипаль, заслужений артист України Кирило Стеценко.

Під час заходу заплановано також презентацію книжки Тіни Пересунько «Щедрик. Відома пісня з невідомою історією», опублікованої за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні з метою безкоштовного поширення в українських університетах та бібліотеках.

«І виставка, і книга – це захоплива історія про те, як українська пісня ”Щедрик” стала одним із найвідоміших у світі символів Різдва, і як українська ластівочка із щедрівки, підкоривши європейський та американський континенти, перетворилась на колядку дзвоників Carol of the Bells, – зазначає дослідниця. – Окрім того історія “Щедрика” – це історія культурного спротиву України російській імперській політиці, свідчення успіху української культурної дипломатії, адже упродовж 1919-1924 років шедевр Миколи Леонтовича став не лише хітом світових гастролей хору Олександра Кошиця, а й голосом Української Народної Республіки в світі під час змагань нашої держави за міжнародне визнання і незалежність від Росії».

Науково-освітній проєкт «Прийшли, заспівали, перемогли!» приурочений до 100-річчя південноамериканської прем’єри «Щедрика» й передбачає експонування та презентацію упродовж 2024 року у 10 університетах України однойменної мандрівної освітньої виставки, книжки з історії інтернаціоналізації «Щедрика» та супровідних лекцій з історії української культурної дипломатії авторки дослідження, наукової співробітниці Інституту української археографії та джерелознавства імені М. С. Грушевського НАН України Тіни Пересунько.

Під час експонування виставки в українських університетах плануються також освітні покази у студентських аудиторіях документального фільму «Щедрик проти русского міра» (Суспільне Культура, 2022).

Упродовж лютого-березня 2024 року виставка також експонуватиметься в Національному університеті «Києво-Могилянська академія», де навчався та диригував хором Олександр Кошиць, і в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, Студентський хор якого вперше виконав «Щедрика» у 1916 році в Києві. Упродовж березня-червня 2024 року науково-освітній проєкт «Прийшли, заспівали, перемогли!» мандруватиме регіонами, пов’язаними з історією «Щедрика» та Української Республіканської Капели, й експонуватиметься у Вінниці, Івано-Франківську, Львові, Стрию, Кам’янці-Подільському, Полтаві та в Черкасах.

Проєкт здійснюється за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

Інформаційні партнери: Суспільне Мовлення, Суспільне Культура.

Акредитація ЗМІ за телефоном: 0683584120.