Презентація сонячної електростанції, котру може збудувати кожен

Початок: 17.09.2016 о 11:00
Закінчення: 17.09.2016 о 15:00
Адреса: вул. Біломорська 1, Київ, Україна
Місце: Арт-завод "Платформа"

Завершено

A-Challenge-to-build-an-open-source-solar-powerplant-02
Презентація сонячної електростанції, котру може збудувати кожен

17-18 вересня на території коворкінгу “Платформа” команда-переможець змагання SunnyDay Challenge продемонструє open-source сонячну електростанцію власної розробки, котру будь-хто може зробити сам.

Результатом конкурсу SunnyDay Challenge стала перша в Україні open-source сонячна електростанція. І зовсім скоро — 28 серпня, команда розробників із Харкова продемонструє своє творіння. Побачити його і детально довідатись про принципи його роботи зможуть відвідувачі коворкінгу “Платформа”.

Це перша CSP-електростанція повністю розроблена та збудована в Україні. Проте на цьому добрі новини не закінчуються — таку електростанцію зможе збудувати собі будь-хто. Адже всі без винятку креслення та інструкції зі збирання електростанції організатори SunnyDay Challenge опублікують на умовах відкритої (open-source) ліцензії. Відтепер, кожен, хто має необхідні технічні знання та навички, зможе зробити свою власну сонячну електростанцію.

Енергія доступна кожному

Організатори SunnyDay Challenge вважають, що відкриті технології роблять відновлювані джерела енергії більш доступними для широкого кола користувачів, експериментаторів та дослідників. В свою чергу, це пришвидшує перехід від викопних технологій до відновлюваних джерел енергії.

Open-source підхід довів свою результативність у багатьох галузях. Завдяки його широкому застосуванню було розроблено базові протоколи Інтернету, з’явилась Wikipedia, Linux та тисячі інших проектів, критичних для сучасного ІТ. Зусилля хакерів, котрі ділились своїми знаннями результатами досліджень та технічною документацією. дали доступ мільйонам користувачів до відкритих апаратних платформ типу Arduino і Raspberry Pi, тисяч розробок у найрізноманітніших галузях. Це дало їм змогу експериментувати із програмуванням, робототехнікою, будувати свої хоббі та бізнеси на відкритих знаннях, котрими поділились інші.

Open-source і наявність відкритих технологій — це один із компонентів, котрий може стати підґрунтям енергетичної демократії. Поряд із відкриттям даних і демонополізацією для енергетичної демократії потрібні тисячі і десятки тисяч інноваторів та експериментаторів. Учасники SunnyDay Challenge — частина цього руху, тисячі учасників якого, у всьому світі експериментують та діляться своїми знаннями із іншими.

Відкритий енергетичний конструктор

Змагання SunnyDay Challenge проводиться в рамках проекту EnergyTorrent. Його завдання — розробити компоненти відкритого енергетичного конструктора, що дозволить будь-кому використовувати відновлювані джерела енергії для того щоб забезпечувати себе енергією.

Завданням SunnyDay Challenge 2016 стала розробка одного із компонентів такого конструктора. Йдеться про сонячну CSP-електростанцю, котру можна розгорнути в рамках домогосподарства і зібрати із використанням доступних широкому загалу інструментів та матеріалів, в тому числі й місцевих.

Для довідки

SunnyDay Challenge проводиться за фінансової підтримки посольства США, Чорнобильської Історичної Майстерні, компанії Атмосфера та коворкінгу “Платформа”, DeWALT. Організатори SunnyDay Challenge — спільнота EnergyTorrent, Greencubator. Дружня підтримка проекту – Дивовижні, Cohabitat Foundation, Wevolver, Наукові Пікніки. Докладніша інформація за адресою – sunnydaychallenge.org

CSP (Concentrated Solar Power) – технологія отримання електроенергії із сонячного випромінювання у якій сонячне проміння концентрується із використанням спеціальних пристроїв (геліостатів, концентраторів). Детальніше про технологію можна дізнатись тут: https://en.wikipedia.org/wiki/Concentrated_solar_power