Презентація мистецького проєкту “ГØЛØДØМØР”

Початок: 17.08.2023 о 11:00
Закінчення: 17.08.2023 о 12:00
Адреса: Київ,
Місце: площа Слави

Завершено

exhibition-web
Презентація мистецького проєкту “ГØЛØДØМØР”

17 серпня об 11.00 на площі Слави у Києві відбудеться презентація мистецького проєкту Юлії Федорович “ГØЛØДØМØР”.  

Історія завжди залежить від мовця, одні й ті ж об’єктивно доконані факти минулого можна укласти в різні наративи, почасти з абсолютно протилежною мораллю. Саме тому, вивчаючи історію, варто щоразу зауважувати і на постать її автора. 

Історія Голодомору так само не є лінійною оповіддю. У кожної української родини ця історія – персональна, це пам’ять предків, події та обставини, що відбувались саме з ними. Вони можуть бути абсолютно несхожими між собою, можуть бути подібними, але зрештою всі вони об’єднані у суцільний наратив історії геноциду українського народу 1932–1933 років.   

Проєкт Юлії Федорович демонструє паритет великої та персональної історії Голодомору. Мисткиня окреслює перебіг подій цієї трагедії у першій частині – серії плакатів під назвою “ГØЛØДØМØР” та розповідає персональну історію очевидиці Голодомору в анімаційному фільмі “Мене звати Євгенія Сакевич-Даллас”.  

У серії плакатів Федорович у власний спосіб розповідає історію Голодомору – визначає ключові передумови, факти й наслідки трагедії 1930-х, укладаючи їх новою візуальною мовою. Остання відбиває синтез, якого зазнала українська культура у ХХ століття – традиційні елементи народної вишивки, алюзії на які постають на плакатах, вплетені у загальну стилістику конструктивізму 1920-х – 1930-х. Кожен з плакатів доступний також у доповненій реальності, у якій кожен факт минулого постає наживо. 

Вулична виставка плакатів Юлії Федорович “ГØЛØДØМØР” експонується з 15 серпня до 15 вересня на площі Слави. 

Проєкт реалізовано Музеєм Голодомору спільно з Національним музеєм Революції Гідності. 

 

Джерело: Національний музей Революції Гідності.