Презентація другого тому біографій “Небесна Сотня. Життєписи” Світлани Терейковської

Початок: 19.02.2021 о 17:00
Закінчення: 19.02.2021 о 19:00
Адреса: майдан Незалежності, 18/2, Київ ,
Місце: Інфоцентр Музею Майдану

Завершено

2021_02_19_inst
Презентація другого тому біографій “Небесна Сотня. Життєписи” Світлани Терейковської

19 лютого о 17:00 в Інформаційно-виставковковому центрі Музею Майдану презентують наступну частину книги життєписів, яка дає можливість познайомитися з Героями Небесної Сотні – такими, якими вони були за життя.

Над книгою авторка Світлана Терейковська працювала сім років. Почала збирати дані про Героїв 24 лютого 2014, закінчила роботу на початку грудня 2020. Спершу вона ходила по наметах, розпитувала побратимів по Майдану. Потім спілкувалася з рідними, розшукувала однокласників, сусідів по гуртожитку, друзів на всіх етапах життя. Для життєпису одного Героя вона збирала щонайменше шість спогадів.


 “І тільки тоді вимальовувалася картина. Мені вже здавалося, що я цю людину відчуваю, ніби знаю все своє життя, – говорить пані Світлана. – Настільки чітка була картина, що я вже не сумнівалася, як писати, що писати. Навіть інколи я, вже розуміючи цю людину, писала щось авторське, а рідні, коли отримували від мене роботу на ознайомлення, казали: “А звідки ви це знаєте, ми ж вам цього не говорили?” І про це більше ніхто не знав. А я й сама не знаю, звідки, воно в мене якось так визріло, і я про це написала. Були моменти, коли я щось не могла зрозуміти, тоді просто ставила людині питання. Перед відкритою фотографією – допоможи… зустрітися з тією людиною, яка б могла прояснити ситуацію. Інколи було так, що мені снився сон, і я знаходила те, що шукала. Зв’язок був настільки сильним з деякими героями!..”


Перший том життєписів Героїв було презентовано у лютому 2019 року. До нього ввійшло тридцять п’ять яскравих доль активістів Євромайдану, які віддали життя заради перемоги демократії, маловідомі біографічні факти, спогади та свідчення, рідних, друзів, земляків.

Світлана Терейковська – волонтерка Майдану та фронту. Філологиня, методистка, публіцистка. Закінчила філологічний факультет Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка. Друкувалася в журналах “Київ”, “Обдарована дитина”, у тижневиках “МИГ”, “Директор школи”, в газетах “Вечірній Київ”, “Событие”, а також на сайтах “Небесна сотня. Герої не вмирають…” та “Ми пам’ятаємо”, де опубліковано серію нарисів про загиблих Героїв України під назвою “Розстріляна гідність”.

У книзі ідеться: “Ми повинні пам’ятати, якою ціною дається свобода і незалежність держави. Пам’ятати кожного, хто поклав своє квітуче життя за новий шанс для України стати справжньою європейською державою”.

Запрошуємо дізнатися більше про історію створення книги, а також поспілкуватися з авторкою.

Вхід вільний, кількість місць обмежена.

Необхідно ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ.

Учасники презентації матимуть змогу отримати примірник видання.

Час і місце: 19 лютого, 17:00, Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану, Будинок профспілок, майдан Незалежності, 18/2

Також просимо дотримуватися вимог карантинних обмежень: бути в масці й тримати дистанцію.

ПОВНА ПРОГРАМА ЗАХОДІВ ДО ДНЯ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ НА САЙТІ МУЗЕЮ

Пресслужба Національного музею Революції Гідності: +38 098 66 11 833[email protected]