Пресвізит на Донбас “Наркозалежність vs наркополітика: проблеми та шляхи їх вирішення в Україні”

Початок: 08.07.2021 о 12:00
Закінчення: 09.07.2021 о 16:00
Адреса: Україна
Місце: Слов'янськ, Краматорськ

Телефон: +380444905485

Завершено

Пресвізит
Пресвізит на Донбас “Наркозалежність vs наркополітика: проблеми та шляхи їх вирішення в Україні”

Враховуючи постійні інформаційні запити від ЗМІ, міжнародний благодійний фонд “Альянс громадського здоров’я” запрошує представників/ць медіа взяти участь у пресвізиті до Донецької області “Наркозалежність vs наркополітика: проблеми та шляхи їх вирішення в Україні”.

Захід відбудеться 8-9 липня 2021 року (заплановані локації Слов’янськ, Краматорськ, можливі доповнення). Заявки від редакторів/ок і журналістів/ок приймаються до 29 червня 2021 року (19:00 за Києвом). 

Під час пресвізиту в прифронтові райони ООС редактори/ки та журналісти/ки дізнаються про реальний стан сучасної наркополітики України, почують актуальні статистичні дані щодо наркозалежності в країні й регіонах, відвідають громадські організації та медичні установи, де впроваджуються програми профілактики і лікування наркозалежності. 

Основна мета заходу актуалізувати необхідність розширення мережі сайтів замісної підтримувальної терапії (ЗПТ), з урахуванням особливостей прифронтових районів і регіональної наркосцени, збільшити доступ до державної програми з профілактики ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та вірусних гепатитів для людей, які вживають наркотичні речовини.

У програмі заходу передбачено дискусію про вплив війни на українську наркосцену, обговорення особливостей наркополітики нашої держави та проблеми, що потребують негайного вирішення. Йтиметься  про створення і реалізацію місцевих програм із профілактики ВІЛ/СНІДу, туберкульозу, вірусних гепатитів, наркоманії тощо. Провідні українські та місцеві експерти/ки проаналізують та аргументують необхідні кроки у покращанні роботи з уразливими групами населення щодо вирішення проблем із наркоспоживанням на прифронтових територіях.

Окремим питанням під час пресвізиту стане висвітлення необхідності надання гендерно чутливих послуг, зокрема з профілактики/лікування ВІЛ, вірусних гепатитів, туберкульозу, наркоманії для жінок із уразливих груп населення (секс-працівниці, переселенки, наркозалежні жінки, інші).

У цих складних питаннях представникам/цям ЗМІ допоможуть розібратися кваліфіковані експерти/тки з поліції, місцевої влади, лікарі/ки, МБФ “Альянс громадського здоров’я”, ГО “Наша допомога”, ГО “Світанок”, інших організацій.

Щоб стати учасником/цею заходу, необхідно зареєструватися за посиланням до 19:00 29 червня (вівторок) і пояснити мотивацію на участь у пресвізиті. Увага! Реєстрація не означає підтвердження участі у заході. У разі позитивного рішення про відбір, організатори підтвердять вашу участь завчасно. Проїзд, проживання та харчування оплачується організаторами. Кількість місць обмежена! 

УВАГА! Пресвізит передбачає обов’язкове написання матеріалів після його завершення відповідно до формату видання.

Під час візиту редактори/ки та журналісти/ки зобов’язуються дотримуватися норм соціального дистанціювання (носити захисну маску та користуватися санітайзерами тощо).

Після завершення заходу учасникам/цям буде запропоновано взяти участь у конкурсі з журналістської майстерності. Найкращі роботи професійне журі відзначить винагородами.

За додатковою інформацією, будь ласка, звертайтеся до Наталії Кравчук (e-mail [email protected]).

—– 

Пресвізит відбувається в рамках проєкту «Прискорення прогресу у зменшенні тягаря  туберкульозу та ВІЛ-інфекції в Україні», який упроваджується МБФ «Альянс громадського  здоров’я» за підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та  малярією.